2.1 C
Киев
Понедельник, 6 января, 2025
додомуПодіїЗустріч в Кабміні: якою Уряд та бізнес бачать реформу містобудування

Зустріч в Кабміні: якою Уряд та бізнес бачать реформу містобудування

7 серпня у Кабміні відбулася зустріч прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з представниками будівельної галузі, девелоперами, членами Асоціації «Кола українських будівельників». Обговорювалися проблеми галузі у зв’язку з пандемією COVID-19, реформа містобудування, Єдиний державний реєстр та необхідні зміни до законодавства, без яких реформування далі не піде.

Зустріч вийшла справді конструктивною, і бізнесу вдалося донести до влади свою позицію щодо законодавчих новацій.

Серед присутніх від влади, окрім прем’єра, були голова профільного комітету з містобудування Андрій Клочко, міністр з розвитку громад і територій Олексій Чернишов, перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб, перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський, голова Державної інспекції містобудування Юрій Васильченко, голова Державної сервісної служби Олексій Башкіров

Асоціацію «Кола українських будівельників» представляли, зокрема, Голова ради Асоціації Юрій Кватерчук та виконавчий директор Артур Гузєєв.

Під час зустрічі були озвучені різні ідеї, підходи та законодавчі пропозиції, які мають вивести реформу на другий етап.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив на необхідності ухвалення змін до законодавства.

«Кабмін зробив від себе все можливе для реформи і ліквідації ДАБІ, були створені нові органи ДІМ та Держсервісбуд, розпочалася децентралізація. Але без ухвалення необхідного законопроекту реформа далі рухатися не може», – сказав Шмигаль, додавши, що у Комітеті з містобудування є необхідні законодавчі наробки.

Разом з тим голова профільного комітету Андрій Клочко озвучив деякі запропоновані новації.

«Видачу дозволів і сертифікатів передадуть з центрального сервісного органу в органи місцевого самоврядування. Під контроль потрапить весь цикл життя містобудівного об’єкта від планування до знесення. А механізм контролю буде змінюватися, буде введений принцип альтернативності вибору контролюючих органів», – підкреслив голова Комітету з містобудування.

Своєю чергою, Юрій Кватерчук відмітив, що бізнес готовий підтримати деякі пропозиції щодо змін до законодавства. Це стосується можливості обирати контролюючий орган на об’єкті будівництва. Також вітається надання замовникам прав у разі виникнення суперечок змінювати контролюючий орган, щоб мінімізувати всі можливі корупційні ризики.

«Ми як замовники будівництва наполегливо виступаємо за впровадження принципу екстериторіальності в отриманні дозволів. Замовник повинен мати право отримувати дозвіл не лише за місцем знаходження об’єкта будівництва, а там де зручно замовнику, наприклад, в місті, де розташований головний офіс. Якщо нормально працюють електронній реєстри – це не складно», – зазначив Кватерчук.

Окремо Юрій Кватерчук додав, що будівельники підтримують впровадження саме добровільного страхування. Водночас в них викликає занепокоєння бажання певних груп впливу зупинити реформу містобудування в суді шляхом позову щодо незаконності ліквідації ДАБІ. На це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відповів, що Кабмін продовжить захищати реформу.

За словами Виконавчого директора Асоціації «Кола українських будівельників» Артура Гузєєва, перший етап реформи – це ліквідація ДАБІ, а другий етап – це законодавчі зміни.

«На другому етапі, коли потрібно робити законодавчі зміни, треба врахувати думку учасників ринку. І сьогодні ми її висловили. Дуже добре, що прем’єр зустрівся з учасниками ринку», – сказав Гузєєв.

Асоціація «Кола українських будівельників» підтримує пропозицію, озвучену Головою Комітету з містобудування Андрієм Клочком щодо скасування ліцензування і впровадження натомість сертифікації виконробів. Бо саме виконроби організовують весь процес будівництва, а ліцензування – це лише корупційна складова, оскільки вже давно йде торгівля ліцензіями.

Важливе завдання реформи – це ліквідація корупційної складової. Утворення замість монополіста ДАБІ двох нових органів ДІМ та Держсервісбуд, подальша децентралізація і передача повноважень на місця, розділення контрольно-наглядових і реєстраційно-дозвільних функцій нівелює корупційні ризики, покращить конкуренцію, а значить – і якість об’єктів будівництва.

Асоціація «Кола українських будівельників» рада, що відбувся діалог девелоперів та влади, пропозиції представників ринку були почуті і відобразяться в законопроекті.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments