14.3 C
Киев
Среда, 16 апреля, 2025
додомуВерховна радаЖурналісти назвали закон «Про медіа» нацистським «Майн Кампфом» та «могилою для країни»

Журналісти назвали закон «Про медіа» нацистським «Майн Кампфом» та «могилою для країни»


Журналісти вкотре розкритикували законопроєкт №2693 «Про медіа»

В Одесі відбувся брифінг за участю журналістів, на якому представники ЗМІ вимагали відхилити розгляд у Верховній Раді законопроєкту «Про медіа».

На думку журналістів, в новому законі влада має намір посилити контроль над ЗМІ в країні, пише інформагенція «Поряд з вами».

Так, журналіст Леонід Штекель вважає, що головна проблема цього законопроєкту – це «спроба впровадження європейських механізмів, в тому числі політичного або соціального капіталу редакції, в Україні, в якій ніякого реноме редакцій, або журналістів не існує, проте є супербюрократична держава, яка намагається все контролювати».

Штекеля підтримав також журналіст Михайло Дейч, який назвав законопроєкт  «могилою для країни».

«Коли я почав вивчати законопроєкт Ткаченка у мене з’явилися дуже чіткі асоціації з рейхсміністерством пропаганди в особі відповідного його керівника. Цей закон буде не просто могилою автора, це буде політична могила для всій держави. Він цеглинка певного тоталітарної держави з певним нацистським ухилом», – сказав він.

За словами журналіста, цей законопроєкт тільки посилить тиск на українські медіа та «спробу ввести в Україні тоталітарний режим».

Журналіст Валерій Болган зазначив, що законопроєкт «Про медіа» розширює норми про відкритість фінансування, які до сих пір були застосовані тільки в відношенні теле- і радіоканалів.

«У новому законі передбачено розширення цієї норми на абсолютно всі зареєстровані ЗМІ. Небезпека в тому, що в подальшому це може стати істотним інструментом впливу на будь-яке ЗМІ», – пояснив він.

Журналіст Олекса Ярославцев додав, що цей законопроєкт взагалі не можна розглядати і привів асоціації із забороненою книгою лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера.

«Той самий «Майн Кампф» – справа не в конкретних сторінках книги – все книжка не є такою, яку не варто просувати. Так само і цей законопроєкт не можна ні зараз, ні в майбутньому просувати як регулятор відносин між державою і журналістами», – підкреслив він.

Нагадаємо, журналістські, медійні та громадські організації,  засоби масової інформації, блогери, дописувачі у соціальних мережах звернулися до влади з приводу законопроекту №2693 «Про медіа», запропонованого низкою народних депутатів. У зверненні йдеться про те, що згаданий  законопроект  порушує право на свободу вираження поглядів, гарантовані Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод.

Читайте також:





Джерело: glavcom.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments