Збільшення медичних тарифів, які Міністерство охорони здоров’я ініціювало та провело у липні цього року, покращило ситуації з лікуванням інфарктів та інсультів.
Про це на своїй сторінці у Facebook заявив політичний експерт Микола Спірідонов.
«Ми всі вже давно звикли, що «безкоштовна медицина» в нас лише на папері. Насправді за кожен крок потрібно платити. Пам’ятаєте вираз, що «безкоштовна медицина починається з платних бахіл»? Так от, схоже, що ми потроху відходимо від цієї системи. У липні у МОЗ підвищило медичні тарифи. Тариф гострого інфаркту збільшився з 16 тисяч гривень до понад 30 тисяч. Ці цифри мало що скажуть не спеціалістам. Однак, цих грошей стало достатньо, щоб нормально лікувати пацієнта, а не смикати його за кожен шприц, за який треба заплатити», — вважає експерт.
За його словами, це стосується не тільки столичних лікарень, позитивні зміни торкнулися й лікарень у регіонах.
«І це логічно, адже інфаркти та інсульти забирають життя українців віком 30–44 роки у шість разів частіше, ніж у Швеції, а осіб віком 45–59 років – майже у вісім. Це вік працездатних людей, які б могли жити й працювати далі. Але чомусь дотепер влада, особливо МОЗ на це закривали очі. Добре, що хоч зараз це питання врегульовується. Звісно, можна зробити і більше, і краще. Але ж варто з чогось починати», — підсумував Микола Спірідонов.
×
Джерело: gazeta.ua