2.6 C
Киев
Четверг, 9 января, 2025
додомуВерховна радаЗакон про мову: треба подолати русифікацію великих міст

Закон про мову: треба подолати русифікацію великих міст


Колишні «регіонали» заявляють, що закон спрямований на дискримінацію російської мови. Фото https://www.facebook.com/petroporoshenko

7 липня Конституційний суд України почав розглядати справу щодо конституційності Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Проти нього виступають колишні «регіонали».

«Вони наражаються на великий конфлікт. Закон про мову слід було прийняти ще у 1990-х роках. Ми й так запізнилися, що прийняли його лише торік. Позивачі цього не цінують і хочуть не лише скасування мовного закону, а й взагалі – державності. Грають на користь Кремля. Та в країні дуже сильна група захисників мови», — розповідає кореспондентці Gazeta.ua професорка кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія» Лариса Масенко.

Мовознавиця вважає, що Конституційний суд ухвалить рішення на користь мовного закону.

«Є надія, що суд не допустить скасування закону про мову. Добре, що справу веде суддя-доповідач Сергій Головатий – сильний юрист. Проте навіть після позитивного рішення ексрегіонали не заспокояться. Та й не тільки вони – серед більшості є багато «слуг», яким не всі норми і пункти мовного закону до вподоби», — міркує вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Конституційному суді розглядають закон про українську мову. Онлайн-трансляція

Один із сучасних викликів захисту мови – подолання русифікації великих міст.

«У столиці молодь була двомовна – легко переходила з російської на українську і навпаки. Після Революції гідності більшість почала розмовляти виключно українською. Подолаємо русифікацію, якщо українську мову будемо чути у сфері послуг, зі сцени, в навчальних закладах. Саме для цього потрібен мовний закон», — вважає Масенко.

25 квітня 2019-го Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». «За» проголосували 279 народних депутатів. 38 парламентарів виступили проти, серед них — уся фракція «Опозиційного блоку».

Президент Петро Порошенко підписав закон 15 травня. Він набув чинності 16 липня 2019 року.





Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments