Матеріал та фото з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Озеро Качине — водний об’єкт, природне озеро старичного типу у Дарницькому районі Києва.
Починаючи з весни 2015 року щодо озера розгорівся конфлікт між місцевими активістами, що відстоюють ідею збереження озера, та забудовником, що претендує на цю ділянку.
Влада міста має втрутитися у ситуацію навколо озера Качиного, інакше Позняки перетворяться на пустелю. Скандал із забудовою на Позняках триває вже досить довго, щоб продовжувати його ігнорувати. Екологічні активісти та місцеві мешканці вже встигли навіть побитися з активістами з боку забудовника, а це свідчить про те, що міська влада просто не хоче вирішувати конфлікт. Нагадаемо, що на перетині вулиць Здолбунівська та проспекту Петра Григоренка на Позняках є маленьке озеро Качине. Забудовник КП «Житлоінвестбуд-УКБ» та правокористувач КП «Київське інвестиційне агентство» планують засипати його землею, щоб побудувати багатоповерхівку. Частину квартир пообіцяли віддати жертвам аферистів компанії «Еліта-Центр».
Забудовник має декілька серйозних аргументів. Перший – це розпорядження КМДА від 26 грудня 2014 № 1538,
другий –рішення Київської міської ради від 26 грудня 2014 року № 767/767.
Ознайомитись з текстом можливо за посиланням: http://kreschatic.kiev.ua/ua/4848/doc/1482398981.html
Обидва підписані мером Віталієм Кличком. Крім того, існує лист Науково-дослідного центру екологічної безпеки та природокористування до директора КП «Житлоінвестбуд-УКБ». В ньому, зокрема, написано таке:
«На земельній ділянці виявлена заболочена територія, яка виникла внаслідок антропогенних факторів… віднесення земельної ділянки до земель водного фонду не підтверджується… не має підстав вважати досліджуваний об’єкт водним об’єктом у розумінні Водного кодексу України».
Водночас Державне агентство водних ресурсів України також відреагувало на звернення Державної екологічної інспекції у м. Києві щодо надання інформації по статусу означеної ділянки. У відповіді за підписом в.о. Голови Агентства І.Овчаренка, зазначається, що, «враховуючи висновки та матеріали наукових та спеціалізованих установ, Агентство повідомляє про відсутність підстав вважати ділянку на перетині вул. Здолбунівської та Григоренка водним об’єктом у розумінні Водного кодексу України». Саме тому ця ділянка не увійшла до переліку водних об’єктів і віднесена до земель житлової та громадської забудови
Правозахисники запевняють, що ці документи не мають ніякої законної сили, а в реєстрі дозвільної документації дозвіл на будівництво на цій ділянці відсутній. Мешканці навколишніх будинків наголошують, що ще у 2013 році той самий забудовник привозив проти «захисників озера» цілий загін беркутівців, озброєних автоматами. Забудовники – це привладні бізнесмени, які використовують брудні технології. Також вони прикриваються шляхетною метою: наприклад, віддати безкоштовно частину квартир постраждалим від афери компанії «Еліта-Центр» або ж працівникам СБУ. Таким чином вони убезпечують себе від переслідувань з боку СБУ. Київська та дарницька влади повели себе найганебнішим чином: вони не з’являлися під час протистояння. Не прийшли навіть депутати від БПП «Солідарність», обрані по цьому округу».
Активісти-захисники озера наголошують, що ще однієї багатоповерхівки Позняки просто не витримають: «Цей монстр на тисячу триста квартир, який з’явиться у нашому районі, де й так не вистачає соціальної інфраструктури, – справжня біда. Замість нових шкіл та дитячих садочків у нас будують торговельні центри. Щільність населення у нас вже перевищує шістсот людей на гектар, що порушує всі припустимі норми. Після заселення нового будинку в районі з’явиться ще три тисячі мешканців, і куди підуть їхні діти?»
Архітектори і природоохоронці запевняють, що забудовник порушує норми: «Вони взяли собі ділянку площею в 1,8 гектар і якимось дивним чином спромоглися засадити туди шість двадцятишестиповерхових секцій. У конкурсній документації на ділянку значиться 920 квартир, а тепер вже йдеться про тисячу двісті сімдесят. На плані видно, що вони замалювали під забудову навіть хатинки приватного сектора».
Державна інспекція екології міста Києва з’ясувала, що існує два суперечливих пакети документів, тому правозахисники активістів — захисників озера попросили Київську міськраду провести додаткову екологічну експертизу з долученням громадськості, науковців та врахуванням висновку Інституту водних ресурсів та меліорації.
Тут варто також згадати про лист Управління водних ресурсів у Києві та області, де йдеться про те, що: «…дана водойма — є озеро, яке з’єднано колектором з озером на протилежному боці вулиці Здолбунівська. Проектні рішення щодо ліквідації даного водного об’єкта не погоджувалися із органами водного господарства».
І ось…новина….Дарницький районний суд (Київ) прийняв рішення стягнути з активістів, що захищали озеро Качине на проспекті Григоренка, близько 196 тис. грн на користь забудовника.
Про це повідомляється на сторінці спільноти захисників озера.
Суд задовольнив вимогу підрядника «Азур-груп» до активістів. Третьою стороною у справі виступило КП «Житлоінвестбуд-УКБ», директором якого раніше був В’ячеслав Непоп (зараз займає посаду заступника голови КМДА). якщо рішення набуде чинності, то активіст Сергій Миронюк повинен буде заплатити 100 тис. грн, Сергій Куценко, Вікторія Бегаль, Тамара Харчілава – по 31 927 грн.
Київська влада, як завжди, нічого не бачить і не чує……