— Діти по пів дня плюскаються у річці. Потім скаржаться, що води у вуха понабирали. Заборонити купання не можу, тому й навчилася правильно сушити вуха, — розповідає Олена Матюх, 37 років, із селиша Кегичівка Харківської області. — А то глибоко у вусі є сірка, що набухає і блокує слух.
Сушить вуха феном на теплому режимі на відстані 30 см. Або дитині затискає ніс і рот рукою, коли та зробила глибокий вдих і намагається видихнути. Від цього внутрішнього тиску вода поступово витече.
— Якщо і це не помагає, то крапаю перекис водню у закладене вухо. Після чого потягую за мочку, щоб рідина зрушила з місця. Перекис швидко випаровується з водою, — додає Олена Матюх.
Коли воду не видалили, то вухо запалюється. Починає боліти при чханні, кашлі. Віддає у скроні, спину. Доводиться крапати ліки через ніс, щоб спав набряк. У вухо — немає сенсу, доки барабанна перетинка закрита. Якщо не зробити це вчасно, утвориться гній і краплі не дійдуть до запаленого місця. Тоді призначають антибіотики.
— Якщо вухо все ж запалилося від води, треба до нього прикласти шматок марлі, змоченої у камфорному спирті. Або розрізати листок алое й прикласти зрізом до запалення. Зверху накрити шматком поліетилену такого ж розміру. Замотати хусткою на годину.
×
Джерело: gazeta.ua