11.5 C
Киев
Среда, 16 апреля, 2025
додомуДонбасВійна на Донбасі: Закон про особливий статус ОРДЛО можуть змінити восени

Війна на Донбасі: Закон про особливий статус ОРДЛО можуть змінити восени


Правки до Закону про особливий статус Донбасу Рада може розглянути восени. Фото: reuters.com

Правки до Закону про особливий статус Донбасу Верховна Рада України може розглянути вже восени.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів представник у політичній підгрупі ТКГ, голова парламентського комітету з правової політики Андрій Костін.

Він наголосив, що особливих розбіжностей на Мінських переговорах це питання не викликає, справа лише в невеликих технічних нюансах.

За його словами, правки депутати зможуть розглянути восени або раніше, якщо буде позачергове засідання під час канікул.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МЗС України відповіли на вимогу росіян змінити конституцію заради Донбасу

Закон України № 1680-VII «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», відомий як Закон про особливий статус Донбасу, ухвалений 16 вересня 2014 року. Документ був створений у рамках Мінських домовленостей. Полягає в запровадженні особливого порядку місцевого самоврядування терміном на 3 роки для тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Формула Штайнмайера — механізм поетапної реалізації ряду положень 2-ої мінської угоди. Була запропонована міністром закордонних справ, нині президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмайером у жовтні 2015 року на саміті «нормандської четвірки» в Парижі. Підтверджена на зустрічі в Берліні 19 жовтня 2016 року. Передбачає набуття чинності на тимчасовій основі закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» у день голосування на місцевих виборах, проведених на цих територіях, і набуття чинності на постійній основі після визнання цих виборів ОБСЄ чесними та вільними.

Конкретний текст «формули Штайнмайера», який необхідно ввести в цей закон, представники української сторони в ТКГ погодили восени 2016-го. Це викликало масові протести в Україні.





Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments