4.8 C
Киев
Среда, 8 января, 2025
додомуДонбасВійна на Донбасі: українські добровольці спробували взяти під контроль Іловайськ

Війна на Донбасі: українські добровольці спробували взяти під контроль Іловайськ


Бойовиків намагалися вибити з Іловайська силами добровольчих батальйонів. Фото: reuters.com

18 серпня 2014 року українські війська здійснили третю спробу взяти під контроль Іловайськ. Проте наявних на фронті сил було замало для штурму міста, і командування ухвалило рішення стягнути під Іловайськ добровольчі батальйони та кілька щойно доукомплектованих тактичних груп ЗСУ.

Тож у наступі на Іловайськ брали участь переважно добровольчі батальйони: «Донбас» у складі 220 бійців, «Дніпро-1» (78), «Миротворець» (74), «Світязь» (40, пізніше – 30 бійців), «Херсон» (30) та «Івано-Франківськ» (33) за підтримки армійських частин 17-ї криворізької танкової, 51-й волинської та 93-й дніпропетровської механізованих бригад.

Батальйони «Азов» і «Шахтарськ» були виведені з бойової лінії: перший повернувся до Маріуполя, щоб блокувати можливу атаку росіян з боку кордону, на другий поклали завдання охороняти село Комсомольське.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські військові взяли під контроль околиці Іловайська

Зі всіх, хто був на цей момент в Іловайську, бойовий досвід мали лише бійці «Донбасу», які перед цим успішно звільнили Попасну та Лисичанськ на Луганщині.

Атакою з двох боків українці захопили більшу частину Іловайська. Сепаратисти втрималися лише в будинках на північній околиці міста, зазнавши при цьому значних втрат.

Проте розвинути успіх українцям не вдалося, оскільки бойовики для усунення загрози залучили резерви з Донецька. Позиції українських силовиків накрили залпом «Градів».

Навіть попри це на ранок 20 серпня ситуація в місті ще була невизначеною, але відомо, що бойовики укріплювалися в місті за рахунок незаконних збройних формувань «Схід» і «Оплот».

Щоб закріпити успіх в Іловайську, штаб АТО підсилив військових частинами ЗСУ: 19-го серпня зі смт Черкаське Дніпропетровської області до них вирушив 1-й механізований батальйон та зведена рота 93-ї окремої механізованої бригади у складі 337 військовослужбовців. Також у групі були 2 танки Т-64, 12 БМП й автомобільна техніка.

Вони направлялися до селища Дзеркальне неподалік від Кутєйнікового Амвросіївського району Донеччини, де був базовий табір військ Сектору Б.

Військові дісталися кінцевої точки 21-го серпня. Там вже знаходились частини 51-ї окремої механізованої бригади, які відступили з села Петровського, район Савур-Могили. На висоті ще залишався загін полковника (зараз генерал-майор) Ігоря Гордійчука, тому з бійців 93-ї бригади сформували збірний загін із 178 осіб, який з танками та БМП знов направився на штурм Петровського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські військові взяли під контроль околиці Іловайська

До стратегічного запасу сектору Б у Дзеркальному разом із військовими 93-ї бригади також увійшли дві групи по 30 бійців з 3-го полку спецпризначення та 73-го морського центру спецпризначення.

Тоді нічого ще не було відомо про стратегічні задуми противника розбити українських військових. Він полягав у оточуванні добровольчих батальйонів в Іловайську з північного заходу з боку Донецька та з півдня – з району Амвросіївки. Вочевидь, за цим планом частина бойовиків пішла з Іловайська до Донецька, і з 21-го серпні в місті починається зниження масштабів бойових дій.

А вже 26 серпня в результаті наступу збройних формувань так званої ДНР батальйони «Донбас», «Дніпро-1», батальйони МВС «Херсон», «Світязь» та «Миротворець», зведена рота 93-й і 17-й бригад ВСУ опинилися в оточенні – в так званому Іловайському котлі.

24 липня 2014 року українські військові, зокрема, з батальйону «Донбас» Національної гвардії України, 24-ї, 51-ї та 95-ї бригад звільнили Лисичанськ на Луганщині.





Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments