Остання хвиля зростання мітингів та блокування будмайданчиків людьми, що називають себе «активістами», пов’язана з прийдешніми місцевими виборами лише побіжно. Про це у блозі на сайті thepage.ua розповідає оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак: «Головною метою лідерів протестів є зовсім не боротьба за голоси виборців. Основна ціль — це заробити у звичний спосіб. Тобто, зібрати гроші з забудовників», повідомляє ukranews.com.
За інформацією журналістки, з подібним шантажем мали справу практично всі великі компанії-забудовники:
«Всі вони не з чуток знають і про «громадських» активістів, і про «політичних лідерів», і про «експертів з містобудівної справи», які атакують будівництва. Все зводиться до одного: потрібно заплатити озвучену суму, щоб не ламали паркан, не трощили техніку, не вигукували гасла».
Найголовніша мета «відкупу» — щоб навколо будівництва і бренду девелопера не створювалося негативного інформаційного поля, яке дуже шкодить репутації компанії. Тариф може сягнути й півмільйона доларів за об’єкт.
«Як розповіли девелопери, останні цінники озвучувалися на рівні від $250 тис. до $600 тис. За ці гроші транспаранти згортаються, грамофони вимикаються та братія йде до наступної компанії. Це може тривати вічно. Особливо, якщо забудовник погодиться заплатити, адже апетит приходить під час їжі», — пише Берещак.
Якщо ж компанія не погоджується, то її об’єкт атакують за звичним комплексним планом, де є місце найрізноманітнішим, і, як правило, завжди надуманим скаргам.
«Найбільш ходовими «претензіями» цього року стали, як зазвичай, дозвільна документація, вирубка вікових сосен і, ясна річ, титул «черговий Укрбуд/Аркада» до всіх, до кого тільки приходили. Причому досить часто жодних вікових сосен на ділянках немає, з місцевими жителями нормальний забудовник знаходить спільну мову, інвестуючи в район, а заяви про «черговий Укрбуд» тягнуть на статтю про наклеп», – розповідає журналістка.
За приклад Берещак наводить мітинги, що сталися минулого тижня під чотирма майданчиками компанії «Інтергал-Буд».
«Гучні гасла та двозначні заяви дуже скидаються на спробу дискредитації забудовника. Незважаючи на те, що будівельний ринок України — це дикий захід, за 17 років у «Інтергал-Буд» — жодної недобудови, 74 реалізованих проєктів, 136 зведених будинків. У нього партнерські програми по іпотеці з найбільшими гравцями — «Глобус Банком» і «Укргазбанком». Незважаючи на карантин, на жодному будівництві компанії не зупиняли роботи. В інтересах нормальної компанії працювати в умовах ринку, коли влада та місто всіляко підтримують і допомагають розвитку якісних проєктів, правоохоронна та судова система захищають приватний бізнес від рейдерів, а між девелопером і покупцем — довірчі взаємини», — робить висновок Вікторія Берещак.
×
Джерело: gazeta.ua