Народний депутат від «Слуга народу» Ірина Верещук у телевізійному ефірі займалася ретрансляцією путінської пропаганди. Про це повідомляє аналітична громадська організація VoxCheck.
На ток-шоу «Свобода слова» на телеканалі ICTV Верещук заявила: «Ми між собою на сьогодні не можемо домовитися: є Путін ворогом, чи можна його вітати, як пан Порошенко 12 червня вітав з днем Росії, коли уже був Слов’янськ і Краматорськ і так далі».
Присутній у студії п’ятий президент, нардеп Петро Порошенко це заперечив, та Верещук наполягала: мовляв, це легко перевірити, про це писали ЗМІ.
«Слуга» посилалася на новину «24 канал», як на першоджерело, нагадують в організації
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З кишень українців на телепропаганду ОПЗЖ витягнули 60 млн грн
«Але, по-перше, новини — хіба що це ексклюзив — не можуть бути першоджерелом! Першоджерело це те, на кого ці новини посилаються. А посилається тут 24 канал на прес-секретаря Путіна Пескова. До того ж, медіа зауважує, що в АП цю інформацію не підтверджували. Отож, першоджерело цієї новини — це Кремль.
Там дійсно пишуть, що Порошенко вітав Путіна. Але в час війни не лише видимої, зі зброєю та загиблими, а ще й війни гібридної — інформаційної — ретранслювати російські державні рупори…. ну, щонайменше моветон.
Особливо, для представниці найбільшої парламентської фракції, яка декларує європейський вектор України.
Особливо, коли це голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Особливо, коли це робиться, для заробітку політичних балів.
Якби ми приймали іспит з критичного мислення та фактчекінгу, то Ірина Верещук його б точно провалила», — кажуть у VoxCheck.
Раніше в інтерв’ю телеканалу «112 Україна», який пов’язують із кумом президента РФ Віктором Медведчуком, Ірина Верещук заявляла про НАТО:
«Ми хочемо, але нас не беруть. І ми стукаємо в закриті двері та втрачаємо репутаційно. Нам не можна йти туди, де на нас не чекають. Нам треба рухатися, ставати міцнішими, більш злагоджено. У нас є програми співпраці, все. Але чомусь у Грузії це одна частина роботи, а у нас — інша. І навіть про політичну частини йдеться».
Це викликало жорстку критику у Верховній Раді.
×
Джерело: gazeta.ua