Демократичне об’єднання «Українська національна рада» виступило проти проведення нового конкурсу на Великий державний герб України.
«Сучасна Україна є правонаступницею Української Народної Республіки, що підтверджено Заявою Державного Центру УНР в екзилі від 22 серпня 1992 року. Тому нинішня Україна має успадкувати від УНР її державні символи: Герб, Гімн, Прапор. Згадка в Конституції України про «великий герб» з’явилася під тиском комуністичної більшості у тодішній Верховній Раді. Це на той час був вимушений компроміс. Патріотичним силам таким чином вдалося позбутися символів Радянської імперії.
Герби встановлюються лише на етапі заснування держави, а потім передаються у спадок (слово «герб» у перекладі з німецької і означає «спадок»). Герби не створюються чиновниками! Якщо держава встановлює новий герб, то це означає перезаснування держави і порушення державного правонаступництва. Тим більше, що великі герби властиві імперіям, а Україна – не імперія. Навіть Російська Федерація, яка є імперією, відмовилась від великого герба, успадкувавши герб Російської імперії», — йдеться у заяві об’єднання.
В організації наголошують, що Герб Тризуб — самодостатній символ української єдності, а будь-які інші герби є елементами не згуртування, а роз’єднання нації, а також свідченням примітивності і дилетанства ініціаторів нової державної символіки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова Інституту нацпам’яті розкритикував ідею великого герба
Упорядник книги «Наш герб» Богдан Завітій в інтерв’ю «5 каналу» розповідає, що не всі роботи, які надсилалися на минулі конкурси, відповідали їх вимогам.
«Ми не є монархія. Бо зазвичай зараз монархії мають великі герби. Або маленькі держави з великими амбіціями. На жаль, 30 років авантюр, інтриг і решта так цю справу знеславили, що її треба облишити. Не готові, не вміємо, незрілі», — вважає Завітій.
Оголошений нині конкурс на ескіз Великого герба став четвертим в Україні. Перший конкурс провели 1991 року, а наступні у 1996-1997 та в 2007-2009 роках.
×
Джерело: gazeta.ua