КИЇВ. 25 вересня. УНН. На сьогодні в Україні законодавчо досі не визначене поняття “критична інфраструктура” і зараз воно лише допрацьовується. Про це заявив Заступник Голови Держспецзв’язку Олександр Потій під час zoom-конференції на тему “Цифрова трансформація держави: перспективи та ризики кібербезпеки”, інформує УНН з посиланням на пресслужбу Держспецзв’язку.
Так, за словами Потія, сьогодні в Україні існує дуже багато стратегічно важливих об’єктів і тому зараз вкрай важливо диференціювати такі об’єкти за їх критерієм критичності.
“В Україні зараз розробляється проект закону „Про захист критичної інфраструктури“, вже розроблено відповідні проекти постанов Кабміну, в яких визначається перелік життєво важливих функцій та послуг, на основі яких здійснюється класифікація галузей щодо їх критичності. По-друге, вже розроблено методику та порядок оцінки критичності об’єктів інфраструктури та віднесення їх до відповідної категорії критичності. Передбачається чотири категорії критичності: перша — найвища критичність, а четверта — некритичні об’єкти”, — зазначив він.
Потій також додав, що вже розроблено методику, яка дозволяє визначити об’єкт критичної інформаційної інфраструктури як критичний або ні.
“Якщо він віднесений до категорії „критичний“, то до нього будуть висуватись вимоги, у тому числі з кібербезпеки. Ці методики, підходи були розроблені з урахуванням досвіду США, Франції, Канади та країн Євросоюзу. На цей час такий підхід є актуальним, що підтвердили фахівці з України та інших країн”, — сказав заступник голови Держспецзв’язку.
Він додав також, що як тільки буде ухвалено відповідні нормативно-правові акти, фахівці Держспецзв’язку разом з фахівцями інших органів влади розпочнуть роботу для здійснення такої класифікації об’єктів.
Нагадаємо, раніше у Мінцифри заявили, що уряду запропонують кілька концепцій реформування Держспецзв’язку, зокрема, щодо супроводу цифрової трансформації держави.
Джерело: www.unn.com.ua