КИЇВ. 6 липня. УНН. В Одесі почали проводити тести на імуноферментний аналіз (ІФА), які дозволяють побачити, чи була людина носієм коронавірусу (навіть безсимптомно) або є ним зараз (і в якій стадії). Про це під час прес-конференції повідомила керівник відділу охорони материнства і дитинства міськдепартаменту охорони здоров’я Ганна Луньова, передає УНН.
Чиновниця розповіла, що до Одеси вже надійшло 15 тисяч тест-систем для ІФА-діагностики коронавірусу. Вона уточнила, що це тести для визначення імуноглобулінів А і М. Імуноглобулін А виробляється протягом 4-5 днів після зараження і говорить про те, що хвороба знаходиться в гострій формі.
Імуноглобулін М з’являється на 5-7-й день і говорить про те, що хвороба знаходиться в гострій формі, проте в організмі вже почали вироблятися антитіла.
Діагностика для виявлення цих двох типів проводиться в міській інфекційній лікарні. Це необхідно для вироблення алгоритму лікування та індивідуального набору медикаментів для кожного хворого, уточнила вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські ІФА-тести на COVID-19 проходять реєстрацію в США
Що стосується імуноглобуліну G, який формується в організмі не раніше, ніж через 14 днів, а іноді і на 4-12-й тиждень після інфікування, то він свідчить про те, що людина вже перехворіла (в тому числі і безсимптомно). Бажаючі можуть зробити тест для його визначення за свій рахунок в приватних поліклініках.
Чиновниця уточнила, що якщо ІФА-тест на імуноглобулін А дає позитивний результат, то для підтвердження проводиться і ПЛР-діагностика в обов’язковому порядку.
Крім «інфекційного», ІФА-тести в Одесі також проводитимуть в міськлікарні № 1, 5, 10 і в поліклініках № 6 і 20. Направлення на тести дає сімейний лікар, і в такому випадку вони робляться безкоштовно, повідомила Луньова
Нагадаємо, що в першу чергу ІФА-діагностику повинні проводити медпрацівникам, правоохоронцям, а також тим, у кого є підозра на зараження коронавірусом, і тим, хто має потребу в госпіталізації.
Як писав УНН, в Міністерстві охорони здоров’я анонсували збільшення лабораторій для проведення ІФА-тестування.
Джерело: www.unn.com.ua