Радник голови Мінсоцполітики розповів, звідки можуть взятися кошти для розвитку пенсійної системи
Радник голови Мінсоцполітики Микола Шамбір розповів, що потрібно для розвитку солідарної пенсійної системи в Україні.
«Говорити про накопичувальну систему пенсій треба, і її треба запускати, але запускати обережно. Якщо ми запустимо на всю когорту працюючих, звичайно, кошти, можна сказати, пропадуть. Якщо ми будемо запускати обережно, то ми можемо розвинути цю систему й розвивати фондовий ринок», – сказав Шамбір в ефірі каналу «Україна 24».
За його словами, якщо говорити про розвиток пенсійної системи, то треба розуміти, що солідарна система є основою, і до неї можна долучати накопичувальну та інші системи.
«Але для того, щоб розвивати солідарну систему, є два основні постулати», – сказав він.
Шамбір пояснив, які постулати маються на увазі.
«Перше питання – це тіньова зарплата й зайнятість. Тут у нас джерело того, що якщо ми будемо платити внески, будемо платити податки, то будемо щось мати – інакше нічого не буде. І друге питання, це знову ж таки одне із питань тіньової зарплати, це підняття самої зарплати. Підіймається мінімальна зарплата – підіймається середня зарплата, підіймаються відповідно внески до пенсійного фонду – це є джерело для пенсій», – резюмував радник міністра соціальної політики.
До слова, дефіцит Пенсійного фонду за дев’ять місяців склав понад 17 млрд грн.
Як відомо, у четвер, 1 жовтня, Пенсійний фонд України, згідно із затвердженим графіком, розпочав фінансування пенсій жовтня.
Нагадаємо, уряд продовжив запроваджені у квітні 2020 року щомісячні компенсаційні виплати пенсіонерам старше 80 років у розмірі 500 грн на наступний рік.
Раніше повідомлялося, що у 2021 році мінімальна пенсія зросте на 165 гривень.
Також повідомлялося, що Міністерство соціальної політики України розробили календар підвищення пенсій.
Джерело: glavcom.ua