КИЇВ. 6 серпня. УНН. Національні АЕС традиційно виробляють близько половини усієї електроенергії в країні. Тому інформація про те, що їх потужність була штучно скорочена — не відповідає дійсності. Про це заявив радник в. о. міністра енергетики Олександр Трохимець у своєму блозі, передає УНН.
Він розповів, що одразу після призначення Ольги Буславець керівником Міненерго, було оновлено енергобаланс. І причин було декілька:
— існуючий не відповідав реальному стану справ в енергетиці,
— значне падіння споживання електроенергії в країні через спад промислового виробництва,
— зміна структура споживання електроенергії через запровадження карантину,
— накопичення значної кількості вугілля на складах вуглевидобувних та збагачувальних підприємств, яке потрібно було спалювати на вітчизняних ТЕС.
Новий прогнозний енергетичний баланс було прийнято у квітні, нагадує Трохимець. І одразу ж почалися маніпулції з приводу начебто скорочення атомної генерації. Але усі вони не відповідали дійсності.
«НАЕК «Енергоатом» продовжив виробляти рівно стільки електроенергії, скільки він міг виробляти в силу свої технологічних особливостей роботи атомних енергоблоків, основним обмеженням яких є відсутність маневреності (можливості оперативної зміни потужності протягом короткого відрізку часу — декількох хвилин). Це підтверджується тим, що надалі НАЕК «Енергоатом», як і раніше, виробляв близько 50% усієї електроенергії, виробленої в країні», — додав він.
Також були закиди щодо перекосу енергетичного балансу у бік «зелених» виробників. При цьому не згадувався той факт, що скільки б українці не споживали електроенергії, від «зелених» держава би все одно мала викупати електроенергію повністю — такий закон.
Додамо, що за оновленим енергобалансом «зелені» виробляють близько 1% електроенергії від загального обсягу.
«Ще у 2010-му році були прийняті умови та тарифи, за якими купувалась електроенергія, вироблена на електростанціях, що працюють на відновлювальних джерелах енергії — ВДЕ (сонячні, вітрові, біогазові та малі і мікрогідроелектростанції). Основною умовою, закріпленою Законом України є гарантований викуп усієї виробленої електроенергії або ж оплата її в разі відключення ВДЕ електростанцій від енергосистеми.
Тобто, навіть якби всю «зелену» електроенергію виключили з енергетичного балансу — все одно довелося б сплачувати за неї», — пояснив Трохимець.
Нагадаємо, Буславець підвела підсумки своїх перших 100 днів на міністерській посаді. Серед головних досягнень, окрім повернення шахтарів до роботи: зниження «зелених» тарифів та приведення енергобалансу України у відповідність до споживання.
Джерело: www.unn.com.ua