КИЇВ. 11 липня. УНН. Міненерго назвало головні події на енергоринку цього тижня, повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу відомства.
Найбільше досягнення цього тижня — вивід шахтарів з вимушеного простою, в якому вони перебувають з осені минулого року.
“Міністерство енергетики за дорученням Президента України успішно завершило медіацію між представниками вуглевидобувних підприємств та ПАТ „Центренерго“. Робота вугільних об’єднань буде відновлена разом із постачанням українського вугілля на „Центренерго“. Найближчим часом із вимушеного простою мають вийти українські шахти. Стале забезпечення енергогенеруючих підприємств вітчизняною вугільною продукцією — одна з умов успішного проходження опалювального сезону”, — зазначили в Міненерго.
Водночас повністю погашено заборгованість із заробітної плати перед шахтарями державних шахт, яку можна виплатити за рахунок бюджетних коштів, кажуть в міністерстві. На даний момент залишилася заборгованість із зарплати перед державними вугледобувними підприємствами, яку можна погасити лише за рахунок коштів, отриманих від реалізації вугільної продукції.
Також важливою подією стало збільшення потужності атомних електростанцій (АЕС), які через скорочення споживання були змушені зменшувати генерацію.
“Міненерго збільшило потужність АЕС. Наразі середня потужність АЕС зросла з 7,4 ГВт до 7,9 ГВт. Це дозволило вивести атомні блоки ХАЕС № 1 та 2 на роботу на номінальній проектній потужності та довантажити енергоблоки РАЕС № 2 і ЗАЕС № 6. Також підтверджено можливість додаткового збільшення навантаження АЕС у жовтні-грудні поточного року в запропонованих ДП “НАЕК „Енергоатом“ обсягах”, — повідомили в Міненерго.
Зазначимо, що цього тижня виробництво електроенергії на АЕС було вдвічі більше, ніж на ТЕС.
Цього тижня також став відомий постачальник “останньої надії” на ринку природного газу.
«Ним стало ТОВ “ГК “Нафтогаз України”. Цінова пропозиція ТОВ “ГК „Нафтогаз України“ — 2711,86 грн за тис куб м з ПДВ з націнкою 0%”, — зазначили у відомстві.
Серед інших подій тижня:
Підготовка нової редакції статуту НАЕК “Енергоатом”, оголошення конкурсу інвестиційних проектів, для яких надається державна підтримка та початок формування Громадської ради при Міністерстві енергетики України.
Наостанок в Міненерго повідомили, що керівника відомства Буславець уповноважено на підписання Угоди про внесок між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо участі України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля.
Та нагадали, що у Верховній Раді наразі перебувають два законопроекти, підготовлені Міненерго.
“Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії (№ 3658 ) імплементує умови меморандуму між урядом та учасниками ринку „зеленої“ енергетики, зокрема, щодо зниження „зеленого“ тарифу. Проект Закону про внесення змін до Закону України „Про ринок електричної енергії“ (№ 3657) передбачає, серед іншого, заборону імпорту електроенергії з РФ та Білорусії, збільшення частки електроенергії, яку НАЕК „Енергоатом“ може продавати за двохсторонніми договорами, що принесе додаткові кошти підприємству”, — резюмували в Міненерго.
Джерело: www.unn.com.ua