П’ятий президент України Петро Порошенко і його партія «Європейська Солідарність» лідирують в електоральних симпатіях львів’ян. Такі результати соціологічного опитування компанії «Соціоінформ», яке проводилось з 12 по 22 травня.
Якби президентські вибори відбувались у найближчу неділю, то серед тих, хто визначились, Петро Порошенко набрав би 34,3%, Володимир Зеленський -18,8%, Анатолій Гриценко 9,3%, Андрій Садовий 8,7%, Святослав Вакарчук 8,4%, Ігор Смешко 5%, Юлія Тимошенко 4,4%.
Якби парламентські вибори проводились найближчої неділі, то серед тих, хто визначився, найбільшу підтримку отримала б партія «Європейська Солідарність» — 34,5%, «Слуга народу» — 15,5%, «Голос» — 11,9%, «Самопоміч» — 8,6%, Громадянська позиція — 7%, ВО «Свобода» — 5%, ВО «Батьківщина» — 4,8%. Інші партії набирають значно менше прохідного бар’єру.
Більше половини львів’ян (51%) вважають, що ситуація в країні розвивається у неправильному напрямку. Лише кожен десятий вважає, що країна рухається у правильному напрямку. 29% — у чомусь в правильному, а в чомусь у неправильному.
Найбільшою проблемою львів’яни вважають воєнний конфлікт на Сході України (59,5%), на другому місці подолання епідемії коронавірусу (37,3%), далі — вихід з економічної кризи (33%).
Назагал львів’яни критично оцінюють діяльність президента Зеленського. 57,2% опитаних оцінюють її негативно і скоріше негативно. Позитивно і скоріше позитивно — 33,8%.
Зусилля Зеленського у протидії коронавірусу не вважають успішними 49%, успішними — 40%. Забезпечення центральною владою лікарень України достатньою кількістю тестів на коронавірус 60% оцінюють як неуспішні, а 15% — як успішні.
Діяльність президента задля забезпечення лікарів та медичних сестер України засобами індивідуального захисту: масками, халатами, рукавичками тощо 68% опитаних оцінили як неуспішну, а 14% — як успішну.
70% вважають неуспішною діяльність Зеленського щодо запобігання можливих економічних труднощів в Україні, пов’язаних з епідемією коронавірусу, 15% респондентів оцінюють цю діяльність позитивно.
Опитування проведено у Львові упродовж 13 травня — 22 травня 2020 на замовлення ГО «Громадська надія».
Методом стандартизованого інтерв’ю «обличчям до обличчя» опитано 800 осіб, віком 18 років +. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та районом проживання. Похибка не перевищує 3.5%
×
Джерело: gazeta.ua