Проєкт MetaSUB, який досліджує «мікробне населення» станцій метрополітену світу, проаналізував стан столичної підземки. Від 10% до 80% геномів у зразках виявилися невідомими науці.
За допомогою читання послідовностей ДНК та РНК, визначають генетичний матеріал, який потрапив до зразка. У зразку опиняються лише фрагменти геномів бактерії або вірусу. Опісля дослідники знаходять фрагменти «генетичного тексту», які доповнюють один одного, складають їх і порівнюють отримані геноми з тими, що є в базах даних, повідомив «Хмарочос» із посиланням на «Громадське».
Виявлені геноми у київському метро – це мікроорганізми, які не вдалося ідентифікувати за базами даних, адже вони досі невідомі науці. З відомих бактерій у метро приблизно 80% — мікроорганізми, які живуть на шкірі людини, чи в її дихальних шляхах і зазвичай не викликають хвороб.
Раніше на станції метро Контрактова площа знайшли геном чумної палички, як і в наземному транспорті Нової Зеландії та Нігерії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівень забруднення повітря у Києві перевалив за безпечні показники
21 червня, впродовж 4 років поспіль, учені спускаються в метро і ватними паличками ретельно збирають аналізи з різних поверхонь. Зібрані з усього світу зразки надходять до лабораторій Нью-Йорка. В Україні проєкт MetaSUB працює з 2017 року й лише у Києві. За словами координаторки Аліни Фролової з Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ, проєкт фактично тримається на волонтерах.
×
Джерело: gazeta.ua