Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Департамент охорони культурної спадщини виготовив та встановив сьогодні меморіальну дошку видатному українському журналісту, Герою України Георгію Гонгадзе. Георгій зробив величезний внесок у розвиток незалежності України, в розвиток незалежних ЗМІ та в розвиток свободи слова. Він поклав своє життя за Україну. Зухвале вбивство поставило точку відліку в українській журналістиці», — сказав під час відкриття меморіальної дошки директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.
Відкриття меморіальної дошки Георгію Гонгадзе / Фото: Євгеній Котенко, Укрінформ
Голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначив, що абсолютна більшість журналістів, які наразі працюють в ЗМІ, працюють «під знаком долі» Георгія Гонгадзе. За його словами, доля Гонгадзе є свідченням того, наскільки професія журналіста є небезпечною.
«Ми з сумом констатуємо, що щороку десятками вимірюється кількість інцидентів фізичної агресії. З початку року ми визначили 49 таких випадків. Журналістів цькують, б’ють, пошкоджують камери, намагаються зашкодити їхній роботі», — сказав Томіленко.
Він додав, що з відкриття цієї меморіальної дошки у Києві розпочинається тиждень пам’яті українських журналістів, які загинули, виконуючи професійний обов’язок.
Автор меморіальної дошки – скульптор Василь Маркуш, робота погоджена з родиною журналіста, зокрема з дружиною Мирославою Гонгадзе.
Як повідомлялося, у середу, 16 вересня, виповнюється 20 років від дня зникнення українського журналіста Георгія Гонгадзе.
Георгій Гонгадзе (1969-2000) — український журналіст, засновник та перший головний редактор інтернет-видання «Українська правда». Народився у Тбілісі. В Україні став бувати з кінця 1980-х як представник інформслужби Народного фронту Грузії. Журналіст працював у львівській організації Народного руху, а після розвалу СРСР співпрацював з низкою українських ЗМІ.
У квітні 2000 року Гонгадзе заснував інтернет-видання «Українська правда», а вже через пів року, 16 вересня, журналіст зник.