Сумчанка Тетяна Личко із чоловіком Олександром рік тому відкрили турагенцію VseSvoe. Організовують тури рідною Сумщиною та до найближчих областей. Обоє працюють юристами, а подорожами займаються після роботи.
«Одноденні екскурсії потребують не стільки грошових вкладень, як часу та вміння домовлятися. Треба продумати маршрут, домовитись із перевізником, екскурсоводом, кафе, про проведення дегустації чи майстер-класу», — каже Тетяна.
Подружжя запросили взяти участь у проекті Української соціальної академії, де допомагали розробити соціальний бізнес.
«Із чоловіком любимо подорожувати. Часто на вихідних їздили до різних місць на Сумщині. Потім почали розповідати про них друзям. Вирішили показати іншим цікаві місця рідного краю та місцевих підприємців. Не обов’язково їхати кудись за кордон, щоб цікаво та гарно відпочити», — каже Тетяна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кілограм сиру продають за 300-500 гривень: сировар розповів про власний бізнес
Перша подорож була до Національного історико-культурного заповідника «Качанівка» на Чернігівщині. Для групи з 20 осіб там влаштували дегустацію крем-меду.
«Укомплектували групу за тиждень, і потім ще телефонували охочі поїхати. Самі не очікували, що так швидко зберемо людей. Перший тур рекламували у маршрутках. Але виявилось, що це не ефективно. Зараз взагалі не витрачаємо грошей на рекламу. Вже є постійні клієнти, які не один раз із нами їздили».
Вартість кожної з екскурсій розділяють на декілька пакетів: «стандарт» і «усе включено». Перший коштує приблизно 450 грн, що складається з проїзду, страховки, екскурсії. У другому додатково організовують харчування з ранковою кавою. Найдорожча вартість такого туру була 740 грн. Поки подорожі одноденні, за 5-ма напрямками.
«Намагаємось придумувати якісь родзинки у кожному турі, розроблювати цікаві нетипові маршрути. У «Качанівці» організовували пікнік із фруктами та вином на природі. Наприкінці кожної подорожі проводимо квест і розігруємо безкоштовний тур. Також робимо фоторепортаж. У Сумах у нас немає конкурентів. Зазвичай проводять стандартні екскурсії. Ми ж хочемо дарувати емоції», — каже Тетяна.
Охочим відвідати тур спочатку треба реєструватись і перерахувати передоплату 150 грн.
«Нові маршрути тестую спочатко особисто разом з чоловіком. Перевіряємо дорогу, де пообідати, з яким перевізником їхати. Найоптимальніші групи – 20 чоловік. Тоді в подорожі сожемо приділити увагу кожному», — додає Тетяна.
Віталій Тронь із міста Охтирка три роки тому отримав ліцензію і почав робити медове вино на продаж. Зараз «Охтирську медівку» продає у рідному місті, в Сумах, Полтаві, деяких ресторанах Києва та через соцмережі. Має 7 видів напою, з них 2 напвісухе, а решта – напівсолодкі.
×
Джерело: gazeta.ua