Міністр охорони здоров’я Максим Степанов підсунув Кабінету міністрів документ з подвійним заробітком двом столичним лікарням — дати їм можливість заробляти на тих послугах, за які вже і так платить держава.
Про це заявила нардеп, колишня представник Центру протидії корупції Олександра Устінова.
З 1 квітня 1653 лікарні другої ланки (всі комунальні лікарні, а також понад 60 приватних клінік і ФОПів) перейшли на нову систему оплати «за послугу». Для цього було потрібно пройти процедуру автономізації, підключитися до електронної системи та підписати договір з Національною службою здоров’я, нагадала нардеп у блозі на «Українська правда»
Майже всі комунальні заклади умови виконали. Без договору з НСЗУ залишилися тільки два столичних медзаклади – «Центр мікрохірургії ока» та «Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини».
Нардеп заявила, що на засіданні уряду Степанов зачитав постанову, в якій йдеться про укладення договору між цими лікарнями і НСЗУ та необхідність до кінця року їх автономізувати.
Після цього МОЗ розіслало документ, який був проголосований на засіданні уряду, і він відрізнявся.
«В цьому документі вже йде мова не просто про укладення договору з двома неавтономізованими київськими лікарнями, але й про те, що ті послуги, за які платитиме держава, будуть так само платними.
Тобто спочатку за пацієнта за послугу гроші перераховуватиме держава в рамках нової системи, де «гроші ходять за пацієнтом», а потім за цю ж послугу можна буде взяти гроші і у самого пацієнта, бо вона внесена до переліку «платних послуг».
Уявіть, окрім виключення, для двох окремих лікарень з поміж майже 2000, які наплювали на правила, їм ще й прописали подвійну оплату їх роботи!», — вказує Устінова та заявляє, що Степанов «провернув аферу».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бенкет під час чуми. Журналісти розкрили схему в боротьбі з коронавірусом
Також нардеп вказала на декларації керівників двох столичних лікарень, які за її словами «живуть явно не на свою зарплату».
«Керівником «Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини» є Вячеслав Камінський, колишній головний акушер-гінеколог МОЗу часів Раїси Богатирьової.
При невеликій офіційній зарплаті у керівника клініки в декларації будинок в елітних Нових Петрівцях під Києвом, куплений в 2016 році, декілька квартир, земельних ділянок, годинники та автівки. З дружиною задекларував на двох близько 4 млн грн на рахунках в банках та $120 тис. готівкою.
Керівником «Центру мікрохірургії ока» є Любов Денисюк, теж досить небідна людина, статки якої явно не відповідають її заробітній платі.
При офіційному доході в 45-50 тис. грн на місяць, задекларувала кілька земельних ділянок, будинок під Києвом, квартиру з гаражем у Болгарії та джип «Прадо», — повідомила парламентарій.
«Отже ми бачимо, що в угоду 2 столичним лікарням, а скоріше їх керівникам, які вирішили, що закон не один для всіх, Кабінет міністрів вирішив змінити правила.
Але окрім цього обурливого лобізму, міністр охорони здоров’я банально підставив прем’єр-міністра та всіх членів уряду, підмінивши документи таким чином, щоб ці лікарні ще й могли отримувати подвійну оплату.
Чи понесе за це хтось в уряді відповідальність і як тепер пояснювати тисячам інших лікарів, що перед законом всі рівні, хоча є, як бачимо, «рівніші»?», — резюмувала нардеп.
Степанов на брифінгу 2 червня відкинув звинувачення. «Судячи з матеріалу, у народного депутата Устінової є хист до політичної фантастики», – заявив міністр.
Минулого тижня під Офісом президента відбулася акція «Хіп-хоп вечірка «Перший мільярд» за відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова.
×
Джерело: gazeta.ua