Бромаж вважає, що після послаблення карантинних заходів людям потрібно бути особливо обережними у громадських санвузлах, адже там є багато поверхонь, яких особливо часто торкаються.
Це не означає, що ними взагалі не потрібно користуватися (особливо враховуючи той факт, що нині дезінфекція у подібних місцях проводиться дуже часто). Можна, наприклад, брати з собою антибактеріальні серветки, щоб протирати ручку дверей перед тим, як їх відчинити.
Проте не лише в санвузлах потрібно виявляти підвищену обережність. Багатьом доводиться працювати на робочих місцях серед великого скупчення людей.
Наприклад, працівники колл-центрів часто виконують свою роботу в приміщенні, де перебуває багато інших операторів. Є багато свідчень того, що люди, які тривалий час знаходилися в одному приміщенні без захисних засобів, мали більше шансів підхопити Covid-19 від хворого.
Тому деякий час після виходу з карантину багатьом все одно доведеться працювати з дому. За попередніми підрахунками, в офіси повернуть близько 30% штату (де це можливо). Та тим, хто вийде на роботу, потрібно буде дотримуватися суворих правил безпеки.
Невдовзі почнуть відкриватися і ресторани, які теж є “чудовим” місцем для розповсюдження інфекції.
В одному з випадків, який наводять у CDC (Центри з контролю та профілактики захворювань у США), через одного асимптоматичного хворого на коронавірус у ресторані захворіли 10 людей з трьох сімей. Частина з тих, хто сидів з ним за одним столом, частина – люди, які обідали поруч.
За час карантину більшість з нас не зустрічалися з друзями, не відвідували концерти, фестивалі, вистави тощо. Тому є бажання зібратися на вечірку або відсвяткувати день народження, який припадає саме на завершення карантину.
Але вечірки, навіть на свіжому повітрі, означатимуть контакт з іншими людьми і, якщо ви хворі, то обов’язково заразите когось. Так, у США відомий випадок, коли одна людина заразила 16 через те, що часто відвідувала дні народження, вечірки тощо.
Джерело:
fakty.com.ua