Незалежність — це щоденна праця над собою, щоб ставати вільнішим і більш справжнім. Тоді складаємося у супердержаву. Йдеться не лише про подвиги воїнів, а і тих, хто щільніше одягає маску в метро чи бореться за упорядкування скверу біля свого дому. Як казав Євген Сверстюк: «Гідність нації – це сума гідностей її громадян».
Про це в коментарі Gazeta.ua розповів журналіст, нардеп Верховної Ради VIII скликання Єгор Соболєв.
«Великі події стаються тому, що кожен з нас робить маленькі кроки. Коли переживаємо велике піднесення як суспільство, думаємо, які ми все-таки вільні та незалежні. Так було на журналістських протестах проти цензури, які ми організовували у 2004 році. Потім під час помаранчевої революції та Революції гідності. Вражають наші воїни у цій війні і кількість волонтерів. В той же час бачу багато ознак збереження колоніальних зв’язків і залежностей. Це ядерна енергетика і мобільний зв’язок, де ми в руках Росії. Це і дезінформація, яка охоплює мізки близько третини населення України. Висновок – утвердженням незалежності треба займатися щодня, як збереженням свого здоров’я чи кохання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незалежність — це здобути свою цінність як держави, що має власний стрижень
Головним символом нашої незалежності вважаю український прапор. Під блакитно-жовтим нам інстинктивно хотілося бути в усі переломні моменти нашої державності. Він об’єднував мільйони», — каже Соболєв.
24 серпня 1991 року Верховна Рада ухвалила Акт проголошення незалежності України. 1 грудня того ж року його підтвердив український народ на Всеукраїнському референдумі. 90,32 % відповіли «так».
×
Джерело: gazeta.ua