16.5 C
Киев
Пятница, 18 апреля, 2025
додомуДонбас"Східняк" із Богданом Бенюком вийшов у прокат

«Східняк» із Богданом Бенюком вийшов у прокат


Автор: kino-teatr.ua
 
Актори Богдан Бенюк (праворуч) та Анатолій Максим’юк зіграли бійців на Донбасі у драмедії «Східняк». Дебютний автобіографічний фільм режисера, бійця АТО Андрія Іванюка показують у кіно з 20 серпня

Драмедія «Східняк» режисера Андрія Іванюка вийшла у прокат 20 серпня. Розповідає про день із життя двох військових на Донбасі.

Головні герої — місцевий житель, робітник із позивним «Борода» та його побратим із Західної України на позивний «Режисер». Їдуть легковиком із передової у Сіверськодонецьк, щоб у штабі «вибити» усе необхідне для забезпечення підрозділу. Минають блокпости, прифронтові містечка й села, спілкуються з людьми, за сюжетом.

Андрій Іванюк — ветеран війни на Донбасі. Поставив фільм на основі своїх щоденників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український фільм про Донбас потрапив у лонг-ліст «європейського Оскара»

«Нам потрібне кіно, що показує внутрішній світ людей на війні. Мабуть, «Східняк» буде першою ластівкою в такому плані, — каже актор Богдан Бенюк. Виконав роль «Бороди». — Андрій Іванюк – безпосередній учасник бойових дій. Тож сподіваюся, що ми змогли передати усе правдиво.

Взаємини персонажів стають вільними на один день перебування на цій війні. Виїхавши з нульової точки і повернувшись увечері назад на своє місце, вони роблять те, що в побуті ми називаємо повсякденним. Виявляється, на фронті також є речі, які перетворюють страшне слово «війна» в рутинну ситуацію. Дуже важливо, аби ми пізнавали з різних сторін те, що так пов’язано з нашим життям.

Один герой розмовляє українською мовою, другий – російською. Усі, хто любить свою землю і країну, однакові у переконаннях. Незалежно від того, живуть на заході чи на сході. Це найважливіша думка стрічки».

Зйомки фільму проходили влітку 2018-го в селі Степове, на полігоні Широкий Лан Миколаївської області та у ­столиці. Прем’єра відбулася торік на 10-му Одеському міжнародному кінофестивалі.

«Східняк» за жанром – роуд-муві та бадді-муві (піджанр, у якому двоє головних героїв пов’язані дружбою. – Gazeta.ua), — каже кінокритик Денис Буданов. — Це маленьке, діалогове кіно про життя на лінії фронту з правильним, потрібним меседжем – показати портрети воїнів без пафосу. Вони обговорюють війну, життя на Донбасі, мову. Іноді сваряться. Персонаж Бенюка говорить, як у регіоні важко: «Ти от поїдеш потім до себе, а я залишуся».





Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments