Із 2015-го МОЗ закуповувало ліки через міжнародні організації. Економили до 40 відсотків грошей.
Про це в інтерв’ю журналу «Країна» говорить директор державного підприємства «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов.
«Спростили реєстрацію для учасників тендерів, звільнили від ПДВ. Торік на тендерах ми вийшли на 38 відсотків економії коштів — це 36 мільйонів гривень. Зараз на закупівлях із протидії коронавірусу економія від 73 до 82 процентів», — каже чиновник.
«Медзакупівлі України» знають ринок, працюють напряму з постачальниками та виробниками, якісно готують документацію, наголошує він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пояснили, що може врятувати реформу медзакупівель
«Більше учасників тендерів — вища конкуренція. Також економніше закуповувати оптом, більшими партіями, ніж, наприклад, замовляє одна лікарня.
У нас діють суворі антикорупційні процедури. Маємо систему внутрішнього контролю. Потенційних постачальників обов’язково перевіряють на доброчесність. Верифікуємо сертифікати й інші документи, що підтверджують якість товарів. Будь-яка спроба скомпрометувати наші підходи та стандарти матиме негативні наслідки для постачальників. Дискваліфікуємо їх» — додає Арсен Жумаділов.
Повне інтерв’ю з Арсеном Жумаділовим читайте у журналі «Країна» від 9 червня.
Міністерство охорони здоров’я займається «розпилом» державних грошей. Закуповує товари на боротьбу з коронавірусом, які мало не вдвічі перевищують вартість, за якою ці ж товари купують волонтери. Про це повідомляє Bihus.Info.
×
Джерело: gazeta.ua