Міністерство закордонних справ планує подальший перегляд і скорочення договірної бази з Російською Федерацією до мінімально необхідного рівня.
Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, пише «Укрінформ».
«До війни у нас було 453 підписаних двосторонніх угод. Зараз залишаються чинними близько 300 документів, але триває подальша ревізія того, від чого ми можемо відмовитися», — наголосив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховна Рада зареєструвала два важливі законопроєкти по Криму
Причому Україна не йде на радикально-емоційні кроки, які можуть зашкодити нашим громадянам, підкреслив дипломат.
«Ми не розірвали дипломатичні відносини з Росію, не припинили свою дипломатичну присутність в Росії, відповідно, громадяни України до карантину вільно туди переміщалися, і перебуваючи на території РФ, мали змогу отримати захист. Якщо скасувати відразу всі угоди, ми опинимося у патовій ситуації, коли не матимемо механізму захисту інтересів українських громадян на території РФ. А цього допускати не можна», — зазначив Боднар.
Наразі чинними є частково договірна база в рамках СНД і частково — двостороння.
«Але ми з міністерствами та відомствами їх поступово переглядаємо, щоб оптимізувати й залишити мінімально необхідну кількість документів, які б дозволили зберігати належний рівень захисту прав та інтересів громадян України», — сказав дипломат.
За його словами, Україна має зважати на необхідність дотримання всіх процедур виходу чи припинення дії договорів, щоб потім не було «двоякого трактування чинності певних документів».
«Наприклад, Росія в односторонньому порядку денонсувала угоди про базування Чорноморського флоту РФ у Криму. Ми вважаємо, що вони мають бути чинними, оскільки правові процедури не були дотримані, а росіяни порушили міжнародне право, вдавшись до спроби окупації української території», — навів приклад заступник міністра.
Нова російська конституція унеможливить повернення Криму Україні.
×
Джерело: gazeta.ua