21 липня 2020 рік роботи депутатів Верховної Ради ІХ скликання.
Соціальна група Рейтинг провела опитування, як громадяни оцінюють перший рік діяльності оновленої Верховної Ради.
Результати опитування, продемонстрували, що активно слідкують за політичними подіями в Україні 55% опитаних. 25% роблять це інколи, 14% – рідко, 6% – взагалі не цікавляться політикою.
Водночас чим старші респонденти, тим частіше вони слідкують за політичними подіями.
Майже 30% опитаних вважають, що чинний парламент є більш ефективним, ніж попередній склад Верховної Ради, водночас чверть – протилежної думки і вважають попередній парламент ефективнішим.
Найкраще оцінюють ефективність роботу Верховної Ради цього скликання молодь та виборці партії Слуга народу. Найгірше – виборці Європейської солідарності, більшість яких вважають попередній парламент ефективнішим.
Серед очільників держави опитані відносно краще оцінюють роботу президента Зеленського (37% опитаних задоволені діяльністю глави держави). Роботою голови Верховної Ради Разумкова задоволені 25%, не задоволені – 57%.
Діяльністю прем’єр-міністра Шмигаля задоволені лише 16%, не задоволені – 65% опитаних.
Серед парламентських фракцій відносно кращі оцінки отримала фракція партії Слуга народу (рівень задоволеності серед усіх – 32%, серед виборців партії – 90%).
Діяльністю фракцій партій Опозиційна платформа – За життя, Європейська солідарність та Батьківщина задоволені приблизно чверть опитаних, не задоволені – близько 70%.
Діяльністю фракції партії Голос задоволені 17%.
Повернення до Кримінального кодексу статті про покарання за незаконне збагачення та введення кримінальної відповідальності депутатів за кнопкодавство – рішення парламенту, які найбільш позитивно оцінювалися опитаними (близько 90%).
Також значну підтримку мають такі втілені ініціативи:
скасування депутатської недоторканності,
надання добровольцям статусу учасника війни,
кредитування підприємців за низькими ставками – 5%, 7% та 9%,
збільшення лімітів доходу для фізичних осіб-підприємців,
ухвалення закону про імпічмент президента,
запровадження жорстких правил перевезення дітей в автомобілі лише у дитячих кріслах.
Натомість легалізація грального бізнесу та запровадження ринку землі були переважно негативно сприйняті опитаними. Не підтримують ці рішення Верховної Ради близько 60% опитаних, підтримують – біля чверті.
Ефективніша за попередню: як українці оцінюють роботу оновленої Ради / 4 фотографии
У рейтингу політичних сил на виборах до Верховної Ради лідером є партія Слуга народу за яку готові проголосувати 27,9% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори.
Як підтримують інші партії:
Опозиційна платформа – За життя – 18,0%,
Європейська солідарність – 14,7%,
Батьківщина – 11,4%,
Радикальну партію Ляшка – 5,2%,
Сила і честь – 4,3%,
партію Шарія – 3,4%,
Українська стратегія Гройсмана – 3,3%,
ВО Свобода – 3,2%,
Голос – 3,1%.
Опитування проводили 16-17 липня серед населення України старше 18 років. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.
Чим відзначилася Верховна Рада з моменту обрання і як працюватиме надалі? Факти ICTV розповідають наскільки продуктивною була робота парламенту, і чого не вистачало.
Джерело:
fakty.com.ua