В Україні санаторні школи-інтернати повинні змінити тип закладу під потреби здобувачів освіти, реорганізувати або ж взагалі закрити. Відповідні зміни до закону Про повну загальну середню освіту () 13 липня своїм рішення внесла Верховна Рада.
Зробити це мають протягом року з дня набуття чинності відповідних поправок.
У МОН кажуть, що такі зміни сприятимуть формуванню мережі освітніх закладів під потреби громади та забезпечать право дітей на освіту.
Тимчасовий в. о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет наголосив, що у попередній редакції йшлося про те, що такі школи мали з 2020 року припинити набір учнів та змінити тип закладу винятково на ліцей.
Читайте:
За даними Міносвіти, в 21 області України нині функціонують 67 санаторних шкіл-інтернатів, найбільше їх у Дніпропетровській області – сім закладів.
16 січня 2020 року Рада ухвалила зміни до закону Про повну загальну середню освіту, згідно з якими, . Такі заклади стануть ліцеями, де більше не лікуватимуть учнів, а медпрацівників звільнять.
За даними статистики, в Україні 23% дітей мають сколіоз. Вони навчаються саме у таких санаторних школах, проте часто є там і діти, у яких немає проблем зі здоров’ям.
Джерело:
fakty.com.ua