— Я підтримую політику на забезпечення стабільності банківської системи. Треба підсилити роботу з проблемними кредитами, частка яких становить 48 відсотків, — говорить 47-річний Кирило Шевченко у Верховній Раді 16 липня. Парламент призначив його головою Національного банку України.
«За» проголосували фракції «Слуга народу», «Опозиційна платформа — За життя», «Батьківщина», групи «Партія «За майбутнє» і «Довіра».
Кирило Шевченко народився у російському місті Тула. Дитинство пройшло в місті Кадіївка Луганської області, нині окуповане російськими військами. Закінчив Харківський державний економічний університет. У банківській сфері — з 1994-го. Працював у банках «Аваль», «Фінанси та кредит», п’ять років був головою Укргазбанку. За президентства Віктора Ющенка очолював Державну іпотечну установу. Був радником прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
Задекларував 872 986 грн і 167 170 євро на банківських рахунках, понад 14,5 млн грн зарплати в Укргазбанку, 25 соток землі у Києво-Святошинському районі та 12 в окупованому Росією Криму.
Того ж дня Рада призначила головою Антимонопольного комітету 44-річну Ольгу Піщанську. Була першим заступником голови АМКУ. Працювала в компаніях «АрселорМіттал Кривий Ріг», «Метінвест Холдинг», інженером на гірничо-металургійному комбінаті «Криворіжсталь». Має дві вищі освіти — промислове та цивільне будівництво, економіка підприємництва. Володіє будинком і 10 сотками землі під Києвом у Софіївській Борщагівці, має квартиру у столиці, дачу в окупованому Севастополі. Задекларувала готівкою і в банках майже 1 млн грн, $148 тис. і 24 тис. євро.
Сестра Ольги Піщанської — Світлана — з липня 2019 року директор італійської компанії «Сан Томассо», на яку оформлена вілла президента Зеленського на курорті Форте-дей-Мармі. Пожертвувала партії «Слуга народу» 145 тис. грн. Розповідала журналістам, що знає главу держави з дитинства і росла з ним в одному дворі.
— Зараз у призначеннях мало важать власне кадри. Шукають людину, яка буде підпорядковуватися наказам Офісу президента. Якщо погоджується — призначають, — каже журналіст Олекса Шалайський, 53 роки.
— Кирило Шевченко виконуватиме побажання Офісу президента. Антимонопольний комітет теж не буде незалежним. Раніше влада могла боротися з якимось олігархом руками АМКУ. Тих, хто був близький до неї — не помічали, а хто був в опозиції — потрапляв під роздачу. Тепер усі олігархи мають вплив на Офіс президента і кожен може вирішувати свої проблеми. А це означає, що жодного з них ніхто не чіпатиме.
×
Джерело: gazeta.ua