Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр», у рамках проєкту «Імена», за півроку віднайшов 867 нових імен жертв масових розстрілів під час нацистської окупації Києва, які не зазначалися у жодних списках загиблих і книгах пам’яті.
Також дослідники систематизували список жертв репресій, який містить понад 18 тис. імен загиблих.
До дослідницької групи увійшли науковці-історики, юристи, IT-фахівці. Учасники порівнюють склад населення Києва в період окупації, до війни та в післявоєнні роки, повідомляє «Вечірінй Києв».
«Ціль Меморіального центру «Бабин Яр» – відновити історичну пам’ять та віднайти повну інформацію про всіх загиблих у Бабиному Яру та їхніх родичів, а також про людей, які жили в той час у Києві. Ми поєднали дані всіх існуючих мартирологів – списки загиблих, книги пам’яті, архівні дані в єдину універсальну базу, чого до нас ніхто не робив, – розповіла Анна Фурман, керівниця проєкту .
Також проєкт доповнив і верифікував інформацію щодо майже 3 200 імен. Навпроти прізвищ тепер зазначено, чим займався загиблий до і під час війни, чи був він учасником руху опору, чи мав родину і якими були обставини загибелі.
Проєкт не фокусується на політичних переконаннях чи етнічному походженні загиблих – шукаються імена всіх, хто помер у часи окупації від рук нацистів і чиє місце поховання невідоме.
Відбулася веб-конфереція за участі президента України Володимира Зеленського, мера Києва Віталія Кличка, членів наглядової ради фонду «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» і міжнародних партнерів. Учасники обговорили будівництво меморіалу в Бабиному Яру.
×
Джерело: gazeta.ua