9 років тому, 24 червня 2011 року, у Печерському районному суді міста Києва розпочався попередній розгляд у справі колишньої прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.
Її звинувачували у перевищенні влади та службових повноважень під час підписання газових контрактів із Російською Федерацією 19 січня 2009 року. Їх Тимошенко укладала з тодішнім російським прем’єром Володимиром Путіним.
«Реальна картина стала зрозумілою дуже швидко: з 2010 року українські споживачі отримали ціну на рівні, значно вищому за європейський. У підсумку Україна переплатила «Газпрому» за поставлений газ від $16,8 млрд до $28,8 млрд, — пише у статті теперішній голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. — Натомість у транзитному контракті тарифні ставки безпідставно занизили. За розрахунками «Нафтогазу», представленими в арбітражі, Україна недоотримала від «Газпрому» за транзит близько $17 млрд».
У день суду Тимошенко заявила: «Сьогодні починається судилище, яке замовлене, організоване і забезпечене Віктором Януковичем«, «Вирок уже заздалегідь заготовлений, і суддя поставлений до відома». Янукович тоді був президентом. Через 4 роки Верховна Рада позбавила його звання президента, він утік до Росії, а Путін розпочав військову агресію проти України — Росія окупувала Крим і окремі райони Донецької і Луганської областей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди зібралися під судом, де розглядають справу Порошенка
На засіданні суддя Родіон Кірєєв відмовив Юлії Тимошенко у його відводі.
В цей час біля суду зібралися прихильники експрем’єрки. У приміщенні суду включили пристрої, які перешкоджають роботі мобільного зв’язку та інтернет-трансляції, заявив тодішній заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов.
Генеральну прокуратуру очолював Віктор Пшонка. Він теж втік після подій Революції гідності. За даними ЗМІ, переховується в Росії.
5 серпня 2011 року Тимошенко заарештовали в залі суду. А 11 жовтня суддя Кірєєв виніс вирок — 7 років ув’язнення, 3 роки позбавлення перебування на посаді у владі.
Колишню прем’єрку етапували з Лук’янівського СІЗО до Качанівської колонії в Харкові. А потім перевезли до центральної клінічної лікарні Укрзалізниці в Харкові, де вона перебувала під посиленою охороною в умовах в’язничного режиму.
Тимошенко вийшла на волю 22 лютого 2014 року. Того дня Верховна Рада прийняла постанову про виконання міжнародних зобов’язань щодо її звільнення.
Експрем’єрку вивезли з лікарні УЗ.
Після перельоту до Києва активісти Самооборони зупинили кортежі її та Арсенія Яценюка. Людям не сподобалося, що обоє їхали не через загальний виїзд з аеропорту «Київ».
Активісти казали: «Нас трішки зачепило, як ви сюди заїздили. Ми хочемо збудувати нову Україну, де не буде блатних».
«Так, я з вами згоден, ви праві», — погодився Яценюк, та вибачився за те, що автомобілі поїхали «не туди».
«Юлія Володимирівна, пам’ятайте, хто зробив цю Революцію. Не забувайте!», — сказали Тимошенко. Ввечері вона з’явилася на Майдані.
На президентських виборах у травні 2014 року Юлія Тимошенко посіла друге місце — з 12,81% підтримки і програла Петру Порошенку.
У березні 2019 року на президентськихз виборах Тимошенко посіла третю сходинку — її підтримали 13,4% виборців. В другому турі виборів Порошенка переміг Володимир Зеленський, який став президентом.
×
Джерело: gazeta.ua