-1.8 C
Киев
Воскресенье, 5 января, 2025
додомуВерховна радаОсередками партії "Слуга народу" керуватимуть народні депутати

Осередками партії «Слуга народу» керуватимуть народні депутати


Партія «Слуга народу» формує обласні осередки. Минулого тижня представили 17 керівників. Майже всі вони — народні депутати.

На Миколаївщині осередок очолив голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді ­Давид Арахамія, на Тернопільщині — мажоритарник Володимир Гевко. Організацією у Запорізькій області керує міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Кандидата в мери Києва визначатимуть на партійних праймериз — передвиборах, каже президент Володимир Зеленський. Претенденти мають показати програму. Потім їх мірятимуть за соціологією, в кого більше шансів.

Місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня. Обиратимуть сільських, селищних, міських голів, старост сіл, селищ і депутатів сільських, селищних, міських, районних у містах та обласних рад.

4 червня Верховна Рада підтримала в першому читанні зміни до Виборчого кодексу. За ними депутатів в обласні та міські ради в містах з населенням від 15 тис. обиратимуть за відкритими партійними списками. Мандати розподілятимуть між партіями, які отримали 5% і більше голосів. У менших населених пунктах депутатів обиратимуть в багатомандатних округах — не більш як чотири. Так само — в районні ради, однак кількість депутатів в округах визначається за кількістю виборців. Для самовисуванців пропонують заставу 20% мінімальної зарплати. Зміни мають пройти друге читання. Їх пропонували нардепи від «Слуги народу» та групи «Партія «За майбутнє».

— Місцеві вибори — це дискусія про каналізацію, водопроводи, дитячі майданчики, садочки, велодоріжки. А списки потрібні, щоб пройти під єдиним партійним гаслом. Наприклад, «зробимо їх разом втретє», — каже голова Комітету виборців України Олексій Кошель, 46 років.

— Розмов про місцеву проблематику поменшає, а відповідно буде менше обізнаних із нею депутатів. Тези про «вину попередників», ігор в нові обличчя не уникнути.

Вже зараз у багатьох регіонах майбутні кандидати підкуповують виборців. Доки кандидати не зареєстровані — порушень закону немає. Народний депутат Микола Тищенко наповнює столичні пісочниці. Це та сама «гречка».

За рік не побачили ознак будівництва партії Зеленського. У фінзвіті за 2019-й у них не було жодного офіційного працівника. Виходить, частина апарату перебуває в тіні, а на місцях просто не існує партструктур. Зараз хочуть за кілька місяців відбудувати механізм, який працюватиме на виборах. Тому народних депутатів ставлять керувати осередками. З ними можна працювати в ручному режимі, оперативно всіх скликати у Верховну Раду. Тепер «слуги» розуміють — групи в соцмережах не зможуть замінити реальну партію, формувати виборчі списки, забезпечувати роботу комісій, працювати з виборцями. У віддалених селах можуть бути проблеми з інтернетом.

— »Слуги» хочуть переписати закон під себе. Щоб більшість лідерів громадської думки намагалися йти від них, — говорить політолог 49-річний Віктор Бобиренко.

— У містах мало перемоги мера — йому ще потрібна більшість у раді. Партія Зеленського розраховує мати великі фракції. Її рейтинги у значній кількості областей на сході, півдні, в центрі — потужні. Може зібрати до 50 відсотків всіх мандатів.

У містах-мільйонниках, імовірно, виграють теперішні мери. Кличко — в Києві, Філатов — у Дніпрі, Труханов — в Одесі, Садовий — у Львові, Кернес — у Харкові. Враховуючи це, «слуги» висуватимуть реальних конкурентів, де можна перемогти. Або домовлятимуться за рахунок майбутніх потужних фракцій.

Окремою у владної партії буде кампанія щодо обласних рад, там теж хочуть мати найбільші фракції. Тому що в облрад є великий ресурс — розподіл держфондів регіонального розвитку і дорожнього.

Більшість рад «зелені» виграють. У центрі блокуватимуться з «Батьківщиною», а на сході — можливо, з ОПЗЖ, як із фракціями, що займуть друге місце. Монобільшості не вийде створити майже ніде.

— Уряд Шмигаля протягне максимум до осені. Весь негатив спробують списати на нього, — говорить політтехнолог Олексій Голобуцький, 44 роки. — Українці стануть біднішими, а значить — менш критично мислитимуть. Основні бенефіціари (хто отримує прибуток. — ГПУ) майбутніх виборів — «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Батьківщина», ОПЗЖ.





Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments