— Кожні три місяці переглядаю сімейний бюджет і намагаюся зберегти 10–15 відсотків щомісяця. За минулий рік зекономив 12 тисяч гривень. Заощадження кладу на депозит, — розповідає Олег Харчук, 38 років. Працює у логістичній компанії аналітиком. Чотири роки тому переїхав із Сум до столиці. Із дружиною і сином винаймають квартиру.
— Я із 25 років записую і контролюю витрати. Але ретельно аналізувати їх почав у Києві, — каже Олег. — На відміну від Сум, тут великий вибір послуг, сервісів і навіть робіт.
За перший рік у столиці змінив чотири квартири, трьох мобільних операторів, п’ять робіт, 12 продуктових магазинів для закупів.
— Заїжджаємо в квартиру і продовжуємо шукати житло такого рівня, але дешевше. Як знаходимо, пропонуємо власнику збавити ціну. Не погоджується? З’їжджаємо. Те саме з інтернет-провайдерами, мобільними операторами й компаніями доставки води, — говорить Олег. — Перші півтора року сварилися через це з дружиною. Казала, що почувається кочівником. Погрожувала повернутися до батьків у Суми. А потім зрозуміла, що відсутність зони комфорту дає нам хороші можливості.
Двоє власників квартир погоджувалися на тисячу гривень зменшити ціну. На 200 грн знизив вартість автостоянки її власник.
— Найцікавіше було з інтернет-провайдером. Користувався послугами «Волі». Потім перейшов на дешевший. За два місяці зателефонували з «Волі» й запропонували кращі умови, — розповідає Олег. — У жінки була звичка — пару гривень давати як чайові в кафе або жебракам. Я запропонував їй класти їх на депозит через мобільний додаток.
В Олега відкрито 12 депозитів в установах, де є інтернет-банкінг. На більшості з них — близько 2 тис. грн.
— Всі — цільові. Один — на новорічні подарунки, другий — на стоматолога, третій на оновлення одягу.
×
Джерело: gazeta.ua