У середу, 3 квітня, близько 17:15 групою невстановлених осіб бандитської зовнішності, за віком на вигляд від 40 років і вище відбулося рейдерське захоплення будинку № 2 в Садівничому товаристві «Берізка-1» в Бориспільському районі Київської області. Саме в цей час сторож натискав тривожну кнопку, але наряд ДСО (Державної служби охорони), тобто наряд поліції охорони (НПО) не приїхав.
Після події відбулася телефонна розмова представника власника захопленого будинку з начальником Боріспільського міжрайонного відділу Управління поліції охорони (МВ УПО) в Київській області, з якого стало ясно, що вказівку не виїжджати НПО на об’єкт охорони віддав начальник, офіцер поліції Олександр Супряга.
Наведені аргументи, що, мовляв, є укладений договір №1133/19 від 19.03.2019 між власником і поліцією охорони за підписом самого ж Супряги, що, знову ж таки, сам Супряга підписав Протокол узгодження ціни, що згідно з Актом за підписом начальника УПО Київської області В.Л. Крівобочек та інженера З.Л. Попової в будинку проведено монтаж і налагодження системи охорони (тривожна кнопка), що власник будинку заплатив за договором 7347 грн. за монтаж і 600 грн. за послугу – для Супряги виявилися порожнім звуком.
Зі слів Олександра Супряги, він особисто віддав усну вказівку не виїжджати за викликом, фактично зробивши таким чином посадовий злочин, про що подано відповідну заяву в національну поліцію за №463278 від 03.04.2019.
Які мотиви можуть рухати недобросовісним офіцером, що дозволив собі спочатку від імені державної установи укласти договір із замовником, взяти гроші у замовника, а потім не виконати договірні зобов’язання? Згідно його усних пояснень він прийняв особисто таке рішення, тому що нібито у власника є якісь невирішені питання з кимось по цій ділянці. З цього можна зрозуміти, що поліцейські з поліції охорони тепер спокійно самі покладають на себе функції суду, без докорів сумління перевищують владні повноваження і в той же час не виконують свої прямі обов’язки. Містика в цій справі ще не раз вкаже на корупційну складову – коли після того, що сталося, власники почали з’ясовувати, як же так могло трапитися, то підлегла Супряги повідомила, що не може знайти справу і договір щодо об’єкта, таким чином максимально відтягуючи відповідь на питання: ЧОМУ ДОГОВІР НА ОХОРОНУ ЗА ПІДПИСОМ САМОГО СУПРЯГИ НЕ СПРАЦЮВАВ, ЯК ЦЬОГО ВИМАГАЄ ЗАКОН?
Можливо у Олександра Супряги особиста прихована мотивація? Злочинна змова з рейдерською групою?
Містичним є ще те, що заяву в Національну поліцію за фактом злочинної бездіяльності Супряги і його підлеглих відправлено, але поки не вдається дізнатися, хто веде цю справу.
Зате відомо, що порушено кримінальну справу за фактом рейдерства і в матеріалах вже помітні сліди не лише самого захоплення будинку, але і шахрайської схеми з відбирання чужої власності.
Нам вдалося знайти і догоговір на охорону за підписом Супряги, і акт, і квитанції про оплату власником будинку послуг, і правоустановчі документи на сам будинок і землю, ми їх додаємо до статті, для уважних читачів, юристів і співробітників Державного бюро розслідувань (ДБР), Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).
Також вже є попередня інформація про замовника цього захоплення будинку і всієї шахрайської схеми. Поки йде попереднє слідство і ми будемо відстежувати розвиток подій та інформувати громадськість і правоохоронні органи.
Як говориться, далі буде.
Джерела: http://kyivtoday.xyz
https://patrioty.xyz
https://www.divannaya-sotnya.com
[…] Продовження історії. Початок читайте в минулому випуску «Київ.org» […]