— Остання закупка товару з Туреччини була в березні. Це весняні куртки, костюми, чоловічі штани й светри. Витратив майже 5 тисяч доларів. І цей товар виявився нікому непотрібним, — каже підприємець з Одеси 40-річний Віктор Раков.
— Збитки величезні. Зараз дістаємо літні речі з минулорічних залишків. Але товар новий треба. Братиму кредит під 17 відсотків річних, щоб оновити асортимент. Інакше клієнти до мене не прийдуть.
— Ціни доведеться підняти, — додає власник торгової точки в Києві 35-річний Олексій Власенко. — За тиждень роботи мали близько 6 тисяч виторгу. Це мізер. Раніше такі гроші отримували за день. Одяг подорожчає десь на чверть. Тим, хто продає взуття, легше. У них не так відчутна сезонність. У торгових центрах мої знайомі підняли ціну вдвічі, бо не виживуть. До того ж змінилися потреби покупців. Раніше шукали щось не таке, як у всіх. Зараз купують лише практичні й зручні речі.
Підприємці також кажуть, що бракує товару на складах. Не працювали кілька місяців головні постачальники одягу з Туреччини та Китаю.
— Замовити гуртову партію товару зараз важко. Фабрики не працювали. В Туреччині й досі не почали відшивати літні колекції, а попит на одяг шалений, — розповідає 29-річний Андрій Марков зі Львова. Я зробив замовлення у травні, можу розраховувати на поставки в середині липня. Вітчизняні фабрики підняли ціни на свою продукцію. Тому дешевого одягу цього сезону чекати не варто. Так само зі взуттям. Мій магазин закуповував його в Польщі. Зараз замовити нічого не можемо. Чекаємо відкриття кордонів.
×
Джерело: gazeta.ua