Головний символ незалежності — її носії. Це покоління, яке вже виросло за ці 29 років і не усвідомлює себе як частину іншої держави. Для них незалежність країни є безумовно важливою.
Про це Gazeta.ua сказав заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.
«Незалежність — це здобути свою цінність як держави, що має власний стрижень.
Чверть століття ми шукали розуміння, що таке українці. 1991 року незалежність була викликана більше зовнішніми чинниками.Тоді національно-визвольний рух не досяг свого апогею. А потрібно було, щоб незалежність залишилася в кожної людини в серці. Але зараз, коли в нас відбулися трагічні події, які забрали величезну кількість життів патріотів, здається, нарешті можемо називати себе нацією, бо для нас є цінністю держава. Подїї Революції гідності 2014 року значно більшою мірою відіграли роль для здобуття незалежності, ніж події 1991 року. Закріпили її перемогами й поразками. Для українців нарешті кристалізувалася головна цінність — свобода. Вона відрізняється від цінностей інших східних слов’ян. Саме внутрішня свобода робить нас нацією. Це не те саме, що не вважати себе частиною Росії. Це значно більше», — говорить він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незалежність — це базова умова
«Мені найбільше подобається в нашій країні, що, хоч якою була б моя думка, я завжди можу її публічно висловити», — каже Богдан Петренко.
24 серпня 1991 року Верховна Рада ухвалила Акт проголошення незалежності України. 1 грудня того ж року його підтвердив український народ на Всеукраїнському референдумі. 90,32 % відповіли «так».
×
Джерело: gazeta.ua