Мало шансів підхопити коронавірус на пляжі.
Про це розповів інфекціоніст Андрій Алфьоров в ефірі каналу «Україна 24».
«Таке зараження малоймовірне. Тому що це захворювання передається повітряно-крапельним шляхом. І трохи менше — контактний шлях передачі», — сказав він.
Якщо на пляжі люди перебувають на великій відстані, не цілуються, не користуються одними й тими ж предметами посуду, побуту, то заразитися навряд чи вдасться.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки українців готові вакцинуватися від коронавірусу
Вірус не передається через воду. Якщо під час купання в річці чи морі хвора людина чхне й краплини потраплять у воду, це не нестиме загрози для інших, адже вірус розчиниться у воді та його концентрація буде мінімальною. Немає значення, це морська чи прісна вода, у цьому середовищі концентрація вірусу стає настільки низькою, що вона не несе загрози здоров’ю.
Якщо хвора на коронавірус людина буде чхати або кашляти на пляжі, краплини з вірусом можуть потрапити на пісок і залишатися там певний час. Але під дією ультрафіолетових променів тривалість життя вірусу скорочується. Якщо в приміщенні вірус може зберігатися на поверхнях до 2–3 годин, то на вулиці під дією сонячних променів – до 15–20 хвилин.
Станом на ранок 12 липня в Україні зафіксовано 678 нових хворих на COVID-19. З них 11 померло. Загальна кількість хворих досягла 53 тис . З них 26 118 осіб одужали.
За даними РНБО, найбільше хворих виявили у Львівській області – 7003. За добу 121 хворий. У Києві зафіксували 6182 випадків, у Чернівецькій області — 5 140 випадків, у Рівненській – 4598, у Закарпатській – 3909.
×
Джерело: gazeta.ua