За минулу добу російські найманці, які окупували частину Донбасу, 17 раз обстріляли позиції українських військових. Один боєць ЗСУ загинув, троє отримали поранення, повідомили у прес-центрі штабу операції Об’єднаних сил.
«Під час обстрілів застосовували заборонені Мінськими домовленостями 120-ти і 82 мм міномети, а також гранатомети різних систем, крупнокаліберні кулемети, протитанкові ракетні комплекси і стрілецьку зброю», — йдеться в повідомленні на офіційній сторінці штабу ООС у Facebook.
Найбільше дісталося позиціям у районі населених пунктів Причепилівка, Оріхове, Троїцьке, Хутір Вільний, Новотошківське, Новолуганське, Катеринівка, Водяне, Авдіївка, Невельського Лебединське.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Росії розбили «кришталеву мрію» бойовиків
За даними української розвідки, по минулу добу наші захисники знищили трьох і поранили не менше трьох російських найманців.
«З початку поточної доби Збройні формування РФ один раз порушили режим припинення вогню. У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання» Схід «, Окупанти пріменіли заборонені міномети 120 мм і 82 мм в Водяного. Втрата за поточну добу серед наших захисників є», — подитожіли в штабі ООС.
Нещодавно перший заступник голови української делегації в ТКГ Олексій Резніков заявив, що Мінські угоди не відображають нинішні реалії і потреби щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.
«Через низку причин умови Мінських угод більше не відбивають реалій на сході України. Це найбільш очевидно в зв’язку з лінією дотику, яка була ретельно зафіксована в офіційних Мінських угодах. Лінія фронту, чинна на початку 2015 року, застаріла в результаті подальшої російської окупації ще 1800 квадратних миль української землі. Зрозуміло, що подібні аномалії позбавляють весь Мінський процес його логіки», — зазначив політик.
Наразі західний світ здається непевним у тому, як краще стримати «ревізіоністську Росію, що відроджується», вважає він.
«Україна є найбільш очевидним напрямом для стратегій стримування. В практичному плані це означає перегляд Мінського процесу та адаптацію рамок нинішнього діалогу з урахуванням геополітичних реалій. Зараз не час догматично чіплятися за чинні домовленості. Навпаки, творчі підходи необхідні для забезпечення глобальної безпеки і запобігання подальшій європейській дестабілізації», — написав віцепрем’єр.
×
Джерело: gazeta.ua