Міністерство охорони здоров’я видало розпорядження обов’язково госпіталізувати інфікованих на коронавірус, якщо мають тяжкі хронічні захворювання.
До переліку ввійшли люди з патологіями дихальної та серцево-судинної систем, тяжкою артеріальною гіпертензією, онкологією, цукровим діабетом, ослабленим імунітетом і нирковою недостатністю.
— Я не ділив би людей на групи. Усі в зоні ризику. Питання, хто як перенесе. У 80 відсотків заражених усе протікає у легкій формі. Це захворювання — парадоксальне. Іноді перебіг у старшої людини легший, ніж у 30-річної, — розповідає Олег Яковенко, 40 років, завідувач пульмонологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні.
Лікування у стаціонарі недоцільне для пацієнтів із хронічними хворобами, якщо коронавірус протікає в легкій формі, додає Яковенко.
— Лікарні забиті тяжкими пацієнтами, яким ці ліжка важливіші. У моєму відділенні дві третини хворих — кисневозалежні. Хвиля коронавірусу розпочалася наприкінці 2019 року й набирає обертів. Але цей процес контрольований протиепідемічними заходами. Якщо би в Україні не запровадили жорсткий карантин — була б біда.
МОЗ веде перемовини з іноземними компаніями, що перебувають на останній стадії розробки вакцини від коронавірусу. Серед них — «Джонсонс енд Джонсонс», «Модерна», «Сінавак», «Пфайзер», «Астра Зенеца».
Попередньо зможемо отримати 8 млн доз вакцини безкоштовно, каже глава МОЗ Максим Степанов, 45 років.
На 30 вересня в Україні інфекцію підтвердили у 208 959 людей. Вилікувалися 92 360 осіб, померли — 4129. Найбільше хворих у Львівській області та Києві — 20 085 та 22 559.
×
Джерело: gazeta.ua