14.8 C
Киев
Среда, 16 апреля, 2025
додомуВерховна радаМовний конфлікт України та Угорщини. Якою мовою мають викладати на Закарпатті

Мовний конфлікт України та Угорщини. Якою мовою мають викладати на Закарпатті


Між Угорщиною та Україною виник мовний конфлікт. Усе пов’язано з тим, що на території Закарпаття проживає частина угорців, діти яких ходять в українські школи.
Фактично від початку незалежності уряд не займався питанням української освіти у тому регіоні. Більшість шкіл у Закарпатті фінансується Угорщиною і все навчання проходить угорською.
Три роки тому уряд України спробував змінити ситуацію і Верховна Рада ухвалила закон про освіту, у якому усі без винятку школи зобов’язані викладати українською з 5 класу.
Закон викликав обурення сусідів і під їхнім тиском Україна його змінила. Але попри суттєві поступки, Будапешту цього виявилось замало і угорські чиновники запропонували зробити вивчення української мови на Закарпатті факультативним.

Угорщина видає українцям у Закарпатті свої паспорти, погрожує Україні обмежити зближення з ЄС та блокує засідання України-НАТО.

Читайте:
Цей конфлікт викликав обурення наших громадян, які бачать схожість у діях угорців із росіянами, які ведуть війну на Сході України.
Тим паче, що конфлікт із Києвом зручний Будапешту для відносин з Москвою. Угорщина бере участь у газових проектах Росії, таких як Турецький потік. І на додачу до того, росіяни будують там нові енергоблоки для єдиної атомної станції в державі.
На перший погляд дії Угорщини нагадують Росію, яка паспортизує абхазів у Грузії, мешканців Придністров’я у Молдові чи Донбасу в Україні. Проте політологи вважають, що українських угорців наврядчи використовують для перерозподілу кордонів. Та і вони самі не проти вивчати українську мову.
Але на Закарпатті все ж не обходиться без конфліктів. Нещодавно там група громадян України збирала підписи на підтримку петиції щодо скасування умов Тріанонського мирного договору, згідно з яким у 1920 році від Королівства Угорщина відійшла частина земель сучасної Закарпатської області.
Для анкетування вони надрукували бюлетені, які містили , повідомили у Службі безпеки України.


Джерело:
fakty.com.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments