Україна поводиться непрагматично й неетично у ситуації з Білоруссю.
Про це в інтерв’ю журналу «Країна» говорить експерт з міжнародних відносин Олександр Хара.
«Усі наші президенти намагалися дружити з Лукашенком. Важливо було не отримати ще тисячу кілометрів фронту. З другого боку, ми не звертали достатньо уваги на спільні військові навчання Білорусі та Росії, їхні союзницькі стосунки, ставлення до НАТО й Євросоюзу, негатив до Революції гідності. Білорусь – одна з 10 країн, які під час засідання Генеральної асамблеї ООН проголосували проти територіальної цілісності України, підтримавши російську анексію Криму. Ця країна не є нашим другом. Не агресивна, але може стати ще одним плацдармом для наступу РФ. В обмін на підтримку свого режиму Лукашенко може погодитись на розміщення військових сил Росії на своїй території», — пояснює експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія зможе поглинути Білорусь — дипломат
Наше суспільство солідарне з народом Білорусі, наголошує він.
«Верховна Рада мала би сказати, що не визнає виборів і стоїть на боці вимог протестувальників. Можна було зіграти, коли виконавча влада і президент говоритимуть абстракті речі, щоб не злити Лукашенка, а парламент був би категоричним. Могли б зайняти хитру позицію. Але наша законодавча влада не представляє українців», — додає міжнародник.
Повне інтерв’ю з Олександром Харою читайте у журналі «Країна».
9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. Переможцем оголосили Олександра Лукашенка. Відтоді не вщухають протести. Опозиція утворила координаційну раду, вимагають нових виборів.
×
Джерело: gazeta.ua