Міністерство культури та інформаційної політики підготувало звернення до Київського міського голови Віталія Кличка з вимогою не допустити незаконну передачу земельної ділянки Української студії хронікально-документальних фільмів («Укркінохроніки»).
Про це повідомив глава МКІП Олександр Ткаченко у Facebook.
«Сьогодні підготували листа на мера Віталій Кличко. Вимагаємо не допустити і втрутитись у процес надання у постійне користування земельної ділянки «Укркінохроніки». Бо заразом вони можуть присвоїти корпус університету ім. Карпенка-Карого і житловий будинок ОСББ, які знаходяться на території кіностудії», — зазначив міністр.
За його словами, «нові власники «Укркінохроніки» активувались і за допомогою Київради намагаються отримати у своє розпорядження всю територію кіностудії — площею 2,41 га».
«Є відчуття, що на такий поспішний крок їх підштовхнуло розслідування правоохоронних органів, яке ще бувши депутатом ініціював разом з комітетом. Думаю, це розслідування відкриє багато цікавих нюансів. Та намагання цілковито присвоїти державну власність — ми не допустимо. І повернемо те, що уже було вкрадено», — заявив Ткаченко.
Він висловив сподівання, що мер Києва прийме правильне рішення і «не стане на бік скандального забудовника пана Комарницького, який уже заволодів частиною території і планує там будівництво житлового будинку».
Як повідомлялося, Ткаченко 27 травня, ще перебуваючи тоді на посаді голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, заявив, що члени комітету разом із правоохоронними органами з’ясовуватимуть, чому майно державного підприємства «Укркінохроніки» опинилося в приватних руках — при чому під забудову будинків, а не для кіностудії.
Голова підкомітету у сфері кінематографа та реклами Павло Сушко зазначав, що борги «Укркінохроніки» становлять кілька мільйонів гривень, і з метою їх погашення підприємство без відома органу управління уклало інвестиційний договір з ПРАТ «Зодча Діадема».
«Чітких та вичерпних умов інвестування договір не містить. Натомість на різних зустрічах та нарадах поширюються графічні презентації, що за наслідками такої інвестиційної співпраці інвестор отримає у власність житлово-офісний комплекс на території державного підприємства, а державне підприємство отримає погашення боргів та реконструкцію свого головного корпусу», — інформував народний депутат.
Державне підприємство «Укркінохроніка» — студія хронікально-документальних фільмів, створена в 1931 році.