13.7 C
Киев
Среда, 16 апреля, 2025
додомуКиївМіжнародний фестиваль класичної музики Odessa Classics розпочався в Одесі

Міжнародний фестиваль класичної музики Odessa Classics розпочався в Одесі


Автор: facebook.com
 
Вшосте проходить міжнародний фестиваль класичної музики Odessa Classics

VI Міжнародний музичний фестиваль Odessa Classics розпочався в Одесі. Триває до 23 серпня.

Виступлять британський скрипаль Даніель Хоуп, німецький піаніст Себастіан Кнауер, литовський композитор Гедімінас Гелготас і струнний ансамбль NICO, український піаніст Олексій Ботвінов, Національний академічний симфонічний оркестр України. Усього заплановано 11 концертів.

У програмі — музика Моцарта, Баха, Бетховена, Вівальді, Шуберта. Також звучатимуть твори українських композиторів Миколи Лисенка, Мирослава Скорика, Дмитра Бортнянського, Максима Березовського.

Серед гостей фестивалю — німецький скрипаль Лінус Рот. 22 роки грає на скрипці Антоніо Страдіварі Dancla 1703 року. Інструмент йому довірив у безстрокове користування федеральний L-Bank. Вартість робіт італійського майстра сягає $16 млн.

«Скрипка Страдіварі в руках — це постійний виклик, — каже Рот. – Цей витвір сам по собі — такий високий рівень, що тягнутися до нього музикант може все життя. І це найбільше натхнення: знати, що можеш витягти з нього будь-який звук, який ти здатен уявити. Ця скрипка не має меж. Єдине обмеження — майстерність виконавця».

Лінус Рот уперше виступав в Україні на відкритті Odessa Classics 2016-го. Цьогоріч повертається на сцену фестивалю. 23 серпня, о 19:00, в Одеській філармонії закриватиме програму заходу хітом скрипкового романтичного репертуару — Концертом Мендельсона мі мінор. Виконуватиме разом із Камерним оркестром Одеської філармонії.

Локації фестивалю — Одеський театр опери та балету, Одеська філармонія, Потьомкінські сходи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві розпочався фестиваль класичної музики

«Для культури перехід в онлайн-режим означає смерть, — говорить піаніст, засновник та артдиректор Odessa Classics Олексій Ботвінов. — Під час безпрецедентної кризи високе мистецтво повинно звучати. Якщо вдасться, це буде хороший знак. У XIX столітті в Парижі спалахнула холера. Туди поїхав Паганіні. Сказав, що його ніхто не зможе зупинити провести виступи, бо його місія — нести музику людям. Незважаючи на всю небезпеку, відбулися при повних залах. Зараз концерти забороняють, а ще кажуть, що ми живемо в епоху свободи».





Джерело: gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments