Власники київського «Динамо» брати Суркіси звільнили з посади головного тренера команди, 57-річного Олексія Михайличенка. 19 липня кияни програли останній матч сезону ковалівському «Колосу» — 0:2. Попри це посіли друге місце, яке дає право стартувати у кваліфікаційному турнірі Ліги чемпіонів. Після поєдинку Михайличенко хотів подати у відставку. Суркіси не погодилися, мотивувавши це тим, що завдання виконане — друге місце плюс здобуття Кубка України. А наступного дня змінили своє рішення.
— Керівництво клубу та численну армію вболівальників не може задовільнити поточний рівень гри команди, відсутність прогресу, достатнього для боротьби за звання чемпіона України та гідного виступу в єврокубках, — пояснили свою позицію на клубному сайті.
30 липня гравці «Динамо» виходять з відпустки. Ймовірно, наступника Михайличенка призначать наприкінці цього тижня. Серед кандидатів — тренер «Зорі» Віктор Скрипник. Сергій Ребров має роботу в угорському «Ференцвароші» і відмовив Суркісам. Натомість можливий прихід Мірчі Луческу.
— Якби на місці президента «Динамо» був я, то призначив би тренером Скрипника, — каже футбольний тренер Олег Федорчук, 59 років. — Реброву треба час на знайомство з новими «динамівськими» реаліями. Скрипник же скрупульозно вивчав суперника. Ніхто не знає суперника краще за вчорашнього опонента. Віктору не треба вчити мову, як це може бути з іноземним фахівцем. Подобається його манера подачі себе, реакція на події. Він може заспокоїти знервовану зараз команду. Михайличенко в цьому програє.
Завдань «Динамо» досягло, але гра була жалюгідною. Орендовані футболісти — Тимчик, Леднєв, Супряга — грали краще за тих, хто залишився в Києві.
Також експерт оцінив виступ інших команд прем’єр-ліги у сезоні 2019/20.
«Шахтареві» поставив би четвірку з плюсом за п’ятибальною системою. Не треба забувати про виліт із Ліги чемпіонів. Важко зі стовідсотковою впевненістю сказати, що клуб прогресує і розвивається. За великим рахунком, він продовжує грати за схемою Луческу (тренер команди у 2004–2016 роках. — ГПУ).
«Зоря» стрибнула вище голови. У фінансовому плані луганці значно поступаються «Динамо», «Десні» і «Дніпру». Але за ефективністю вкладених коштів випереджають навіть «Шахтар». Коефіцієнт корисної дії на кожну вкладену гривню в них найвищий. Тут вони на першому місці. Віктор Скрипник швидко поміняв тактику, за якою команда грала сім попередніх років. Команда почала показувати зовсім інший, комбінаційний футбол. Фактично в Україні з’явилася третя сила. Але в неї немає мільйонів, які були в «Металіста» чи «Дніпра». До того ж там грали легіонери, а тут — українці.
«Десна» виступила у свою силу. Четверте місце — пристойний результат для минулорічного дебютанта. Могли б замахнутися на більше, якби не провал у матчах з «Олександрією» і «Зорею». Натомість знайшли контргру проти «Динамо», перемогли у двох матчах, поступилися в одиному.
«Олександрія» здала позиції через часті травми основних виконавців. Упродовж сезону випадали з гри Запорожан, Сітало, Ковалець. Однак на фініші команда видала чудовий відрізок. У стиковому турнірі за останню путівку в єврокубки підопічні Шарана є фаворитами.
«Колос» чимось нагадував Ісландію, яка дійшла до чвертьфіналу Євро‑2016. Можливо, тому, що там грає Вільхельмссон.
«Дніпро-1» став головним розчаруванням. Команда має футболістів на два склади, тренера, з яким працює чотири роки (Дмитра Михайленка. — ГПУ), чемпіонів світу, фінансову стабільність, але при цьому навіть не потрапляє до першої шістки.
Здавалося, що «Маріуполь», маючи зіграну молодь, нарешті почне прогресувати. Але сталося навпаки. Особливо це було помітно в матчах проти лідерів. Команда не мала вольового стрижня.
«Олімпік», маючи трьох тренерів упродовж сезону, виступив у свою силу. Почали вкрай погано, потім підтяглися, щоб знову «посипатися». І лише фініш подарував надію. Не дивно, що вирішили залишити тренера Ігоря Климовського. Він свою роботу зробив якісно.
Здивувала «Ворскла». Чудовий виступ у фіналі Кубка, за яким був розпуск команди на відпочинок і відмова боротися за восьме місце. Далі грала молодь, яка мусить набиратися досвіду в матчах зі своїми однолітками. А як же 2,5 місяця карантину? Команда не відпочила? Фактично, у футбол «Ворскла» грала лише місяць — у червні.
У «Львові» від команди, яка стартувала в липні торік, залишилося три-чотири гравці. Страшна плинність кадрів. Команда не знала, як їй красиво зійти з дистанції, не втрачаючи обличчя. Дивуюся, як узагалі дограли сезон.
«Карпати» йшли до зняття зі змагань останні три-чотири сезони. Справи лише погіршувалися. Треба якнайшвидше позбутися цього менеджменту. Бренд у клубу є, регіон суперфутбольний. Стадіонів більше, ніж треба. Треба створювати нову команду «Карпати-1969» і починати шлях нагору. Років через три чекаю їх у прем’єр-лізі.
Футбол. Чемпіонат України 2019/20. Прем’єр-ліга
Наступний чемпіонат має стартувати 22 серпня. 14 учасників у два кола: без «Карпат», натомість із трьома найкращими з першої ліги.
У груповому турнірі Ліги чемпіонів, що стартує 20 жовтня, гратиме «Шахтар».
У кваліфікаційному — «Динамо». Для виходу в «групу» треба подолати два етапи. Матчі відбудуться у другій половині вересня.
«Зоря» гратиме у груповому турнірі Ліги Європи. У кваліфікаційному — «Десна» і команда, яка виграє додатковий турнір. Учасники — «Колос», «Дніпро-1», «Маріуполь», «Олександрія»
×
Джерело: gazeta.ua