«Незалежність України відчув відразу – з часу проголошення. Було зрозуміло, що повернення до Союзу вже не буде ніколи. Остаточно переконався в цьому під час референдуму 1 грудня. У Львові маси людей з неймовірним ентузіазмом ішли голосувати», — каже футбольний тренер Мирон Маркевич.
Взимку 1991-92 років була спроба заявити збірну України на відбір до Кубка світу-1994. У квітні було зіграно перший матч збірної проти Угорщини. Вдумливі люди розуміли, що почалася нова ера в житті країни та народу. Недалекоглядні все ще сподівалися повернути в Союз, влаштовували ностальгію за ним. Життя розставило всі крапки над «і».
Найбільші тектонічні зміни за 29 років – два Майдани. Головне, що сталося після них – змінилися люди
Символом незалежності для мене був і залишається В’ячеслав Чорновіл. Людина, яка присвятила своє життя боротьбі за незалежність. У 70-80-их ніхто не вірив В’ячеславові, з нього сміялися. Влада відправляла в тюрми й заслання. Але віра його була настільки сильною, що імперія зламала об неї зуби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незалежність – це коли ти хочеш щось зробити і відчуваєш сили й уміння
Людина каралася, мучилася, але не каялася. І досягла свого. Я свою футбольну школу «Рух» Винники назвав в честь Народного Руху – дітища Чорновола.
Інший символ – українська армія. Не бутафорська, а реальна, загартована в боях, уславлена подвигами героїв.
Найбільші тектонічні зміни за 29 років – два Майдани. Головне, що сталося після них – змінилися люди. Кожен новий Майдан віддаляв нас від «совка» і наближав до цивілізованого світу.
Найпам’ятніші події в особистому житті – створення «Металіста». З команди-середняка до лідера українського футболу. І, звичайно, вихід із «Дніпром» до фіналу Ліги Європи в 2015 році.
24 серпня 1991 року Верховна Рада ухвалила Акт проголошення незалежності України. Який 1 грудня того ж року підтвердив український народ на Всеукраїнському референдумі. 90,32 % відповіли «Так».
За Конституцією, Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. Україна є унітарною державою.
Державною мовою в Україні є українська мова. 16 липня 2019 року набув чинності Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Українська мова є обов’язковою в усіх сферах публічного життя.
×
Джерело: gazeta.ua