Аномально високі температури викликають тепловий удар. Від нього організм не може обробити багато тепла, яке приходить зовні.
Підвищується температура, виникає спрага, нудить, болить голова, червоніє тіло, але немає поту. Цей стан не варто птутати з коронавірусом.
Про це розповідає Марія Крашук столичний терапевт.
«Людей також лихоманить та болить голова. Але при тепловому ударі немає кашлю. Треба правильно охолодити організм. При тепловому ударі не можна ниряти в холодну воду. Дозволена не нижче 18 градусів. Також освіжитися допоможуть холодні пляшки, які прикласти до шиї й під пахви. Там проходять великі кровоносні судини. Якщо притулити до них холод, впаде температуру крові, що йде до мозку», — переконує лікар.
Перша допомога:
1. Забрати потерпілого у прохолодне тінисте місце або у приміщення. Потрібно увімкнути вентилятор або ж обмахувати газетою.
2. Розстібнути гудзики та послабити ремені. Жінкам — бюстгальтер, який стискає грудну клітину.
3. Якщо людина знепритомніла — привести її до тями, використовуючи нашатирний спирт. Напоїти прохолодною воду та зробити компреси на шию та голову.
4. Покласти хворого на спину, не опускаючи голову. Якщо почалася блювота – перевернути на бік. Коли ж через 15 хв. стан хоча б трохи не нормалізується, то варто викликати Швидку допомогу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ягідні маски: назвали 3 прості способи омолодити шкіру
5. Під ноги підкласти подушку, щоб були трохи вищими. Збоку покласти пляшку з холодною водою. Це обвіє тіло прохолодою.
Потім випити глюкозо-сольовим розчином з розрахунку 50 мл на один кілограм ваги дитини.
Від спеки люди ховаються у річках та на морях. Після цього діти часто жаліються, що води у вуха понабирали. Для цього треба навчитися правильно сушити вуха. А то глибоко у вусі є сірка, яка набухає і блокує слух.
Треба правильно сушити вуха. Про це далі у статті.
×
Джерело: gazeta.ua