14.8 C
Киев
Четверг, 17 апреля, 2025
додомуСоціальні мережіКінець свободі слова або «Все, як у РФ» Провайдерів зобов’яжуть...

Кінець свободі слова або «Все, як у РФ» Провайдерів зобов’яжуть «здавати» укр…

Кінець свободі слова або «Все, як у РФ» ??‍♂️
❗️ Провайдерів зобов’яжуть «здавати» українців

У Раді хочуть зобов’язати інтернет-провайдерів розкривати дані про діяльність користувачів. Відповідний законопроект №4004 зареєстрований у парламенті за авторства нардепа "Слуги народу" Дениса Монастирського та за підписами групи депутатів "За майбутнє", "Довіри" і СН (усього 13 підписантів).

У законопроекті пропонується вдосконалити державно-приватну взаємодію правоохоронців та провайдерів під час проведення оперативно-розшукових заходів, негласних слідчих (розшукових) дій та тимчасового доступу до інформації, речей і документів.

Під приводом боротьби з кіберзлочинами, правоохоронці та спецслужби матимуть право вимагати від інтернет-провайдерів розкривати дані про діяльність користувачів в мережі. Тим паче, вони самі будуть зобов'язані надавати таку інформацію. Законопроект передбачає внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України.

‼️ Будуть вдосконалювати взаємодію правоохоронців та провайдерів у такий спосіб:

1️⃣ Йдеться про надання інформації під час розшукових дій й стосовно конкретних осіб, а не цілодобово, й не про всіх.
2️⃣ Провайдери самі мають встановити технічні засоби, які збиратимуть інформацію про зв’язок, абонента, отримання і маршрут передавання інтернет-послуг, їх тривалість та зміст.
3️⃣ Доповнять кодекс пунктами про новий перелік джерел доказів електронними, визначать як конфісковуватимуть віртуальні активи. Тобто інформація в електронній формі стане доказом. Якщо бути точними, то фото, записи в соцмережах, електронні листи, приватні повідомлення — це все буде розглядатися як докази. Сюди ж віднесли текстові документи, графічні зображення, плани, відео- та звукозаписи тощо, віртуальні активи, сайти, метадані та бази даних.

☝? У документі визначено, що електронним доказом є інформація в електронній формі з відомостями, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Правоохоронці вже потирають руки, коли ж їм нададуть доступ до віртуальних активів, адже за їх інформацією саме там відмивають доходи від злочинної діяльності. Наразі спеціальна конфіскація не охоплює віртуальні активи.

Якщо закон ухвалять, оператори муситимуть сприяти правоохоронцям у проведенні оперативно-розшукових заходів, розголошувати інформацію про це їм заборонять. Інтернет-провайдерів також зобов’яжуть забезпечувати захист техзасобів від несанкціонованого доступу.



Source

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments