КИЇВ. 23 липня. УНН. Медична комісія Києва планує виділити додаткові 183 млн грн на програму «Здоров’я киян» для забезпечення ІФА-тестування медичного персоналу у комунальних закладах охорони здоров’я. Про це повідомив голова Медичної комісії Києва, депутат Київради від ВО «Свобода» Олег Гелевей під час брифінгу, 22 липня, передає УНН.
Кошти будуть виділені на 3 роки, з розрахунку орієнтовно 61 млн грн на рік на закупівлю витратних матеріалів для лабораторної діагностики інфекційних захворювань, уточнив він.
За словами депутата, наразі вже підготовлений і проходить погодження у профільних комісіях Київради проект змін до 3-річної міської комплексної програми «Здоров’я киян».
«Зміни не проголосовані на сесії Київради, але вже пройшли нашу комісію. Сподіваюся, що в четвер буде сесія і там будуть розглянуті зміни до програми «Здоров’я киян», яка власне і займається допомогою всім медичним закладам міста Києва і наданням медичної допомоги й самим киянам.
Ця програма в нас прийнята на 3 роки — 2020-22 роки — і на всі ці роки ми виділяємо зараз 183 млн грн, власне, на закупівлю витратних матеріалів для лабораторної діагностики інфекційних захворювань», — сказав Гелевей.
Він завірив головних лікарів столичних лікарень, у тому що кошти на тестування медиків будуть доступні одразу після підтримки документу.
«Це достатня сума, щоб щонайменше, забезпечити ідею, побажання щоб всі наші медики проходили ІФА-тестування. І ми зможемо виділити ці гроші нашим медичним закладам. Хочу завірити головних лікарів, що після четверга, як тільки ці зміни будуть проголосовані, вже будуть кошти, щоб ми могли робити цю діагностику своїм працівникам», — наголосив Гелевей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт американського центру CDC розповів про унікальність ІФА-тестів українського виробництва
Як писав УНН, в Україні показники ІФА-тестування медичних працівників сьогодні дуже низькі, особливо, у регіонах. Хоча обов’язковість такого заходу задля убезпечення лікарів та пацієнтів передбачена відповідним наказом МОЗ.
Так, провідний інфекціоніст Михайло Фаворов наголошує, що тестування медиків потрібно проводити раз на місяць, виявляти таким чином оперативно тих, хто захворів. Також, ІФА-діагностика допоможе правильно розподіляти лікарів на роботу з «ковід»-пацієнтами, аргументує експерт.
Джерело: www.unn.com.ua