Ан-26 — основний транспортний літак Збройних Сил України. Повітряне судно виготовляли протягом 16 років, аж до 1986 року. І це один з найчисленніших літаків з усього модельного ряду «антонівців» — майже 1,5 тис. бортів. Існує майже три десятки модифікацій цієї моделі.
Екіпаж літаку складається з 5 осіб. На борт він може взяти до 40-ка десантників, або ж 24 поранених на ношах.
Основні завдання Ан-26 — це транспортування та десантування людей або вантажів. Гранична вантажопідйомність – 5,5 т. Без посадки цей літак може долати відстань понад тисячу кілометрів.
Визначений ресурс і строк служби Ан-26 — 50 років, 45 тис. льотних годин, 25 тис. польотів. Але ключовими для літака є не стільки сам вік, скільки якість обслуговування (вчасний ремонт і заміна комплектуючих), а також згадані кількість льотних годин та зльотів-посадок.
Неодноразово ці літаки виконували бойові завдання в зоні бойових дій на Донбасі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нехай земля буде небом» — показали фото всіх загиблих у смертельному рейсі Ан-26
Борт, який розбився на Харківщині, випустили в жовтні в 1977 року. Він називається називається Ан-26 Ш. Його використовували для навчання курсантів-штурманів. Там є 10 місць для учнів і одне для інструктора. У Харківському університеті Повітряних сил імені Івана Кожедуба практичні польоти на цих машинах курсанти починають з 2-го курсу.
До 1 жовтня борт мали віддати на завод «Антонов», аби там провели роботи, щоб продовжити строк експлуатації машини іще на 2 роки.
«Антонов» повідомляє, що Ан-26Ш з бортовим номером 76 за весь час виконав близько 5770 польотів. На ньому провели 2 капітальних ремонти, останній з яких — в 1996 році.
А за даними Міністерства оборони, до наступного планового ремонту борт 76 мав більше 5 тис. льотних годин. Капремонт мав пройти влітку 2022 року.
У Командуванні Повітряних сил ЗСУ наполягають, що машина була цілком готова до виконання польотів і капітального ремонту не потребувала.
Водночас у 2020 році цей Ан-26Ш з бортовим номером 76, відповідно до документів Prozorro, пройшов міжремонтне обслуговування на заводі «Антонова» для продовження служби. Термін служби лівого двигуна до чергового капремонту був подовжений до 5 червня 2021 року. Календарний термін служби правого двигуна був подовжений до 11 жовтня 2020 року.
«Зазначені роботи були виконані ДП «Антонов» у повному обсязі, і за їхніми позитивними результатами ДП «Антонов» продовжило призначений строк служби та строк служби до наступного ремонту цього літака на 2 роки», — повідомили у Командуванні Повітряних сил.
25 вересня о 20:50 поблизу міста Чугуїв, на відстані близько 2 км до військового аеропорту, сталося падіння літака Ан-26 ЗС України військової частини А 4104 з подальшим загоранням. У літаку перебували військові льотчики та курсанти Університету повітряних сил імені І. Кожедуба. Всього на борту було 27 осіб. Вижив тільки один.
×
Джерело: gazeta.ua