На полі бою є 3-5 секунд, щоб оцінити стан пораненого бійця і почати надавати допомогу, говорить Яна Дугарь, старший бойовий медик роти 25-ї повітрянодесантної бригади. Із підрозділом 2018-го пройшла бої за позиції «Зеніт», «Шахта Бутівка», «Царська» поблизу Авдіївки на Донеччині.
«Мені говорять: на виїзд. Дають точку на карті. На місці є три-п’ять секунд, щоб оцінити стан. Кровотеча, травма, епілепсія. Надаєш догоспітальну, домедичну допомогу, — розповідає військова. — Під час боїв за позиції «Шахта Бутівка» і «Зеніт» були несумісні з життям поранення. Але тоді, 2 січня 2018 року, дивом вдалося врятувати Юру «Грека». Я його евакуйовувала. Мав поранення у пахову артерію. Вона велика і ніяк накласти джгут. Вийшло затампонувати і вчасно доставити у стабілізаційний пункт до лікарів (крововтрата була такою, що бійцю довелося вливати напряму кров 7 побратимів в лікарні Авдіївки. Юрій Ульшин на війні з 2014 року. Воював у батальйоні «Азов», десантних військах. — Gazeta.ua)».
Яна Дугарь пішла добровольцем на фронт 2016-року. До служби в 25-ій бригаді була операційною медсестрою, згодом медсестрою хірургічного відділення у військовому мобільному госпіталі №66 зі Львова. Розташовується у Покровську на Донеччині. Пізніше була прикомандирована до стабілізаційного пункту в Авдіївці — туди доставляють поранених безпосередньо з поля бою.
«Відрізняються усі три роботи — у госпіталі, на стабілізаційному пункті і бойовим медиком на передовій, — розповідає Дугарь. — На першій ходиш у чистому халаті. Під керівництвом лікаря виконуєш погодинно вказівки з листів призначень. На стабпункті буває мусиш приймати самостійно рішення. Але поруч все одно є лікар. А на передовій відповідальність тільки на тобі. Від того, наскільки якісно і вчасно працюєш — залежатиме життя людини».
ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ В ІНТЕРВ’Ю ЯНЫ ДУГАРЬ ЖУРНАЛУ «КРАЇНА»
Яна Дугарь має 8 добровольчих і державних нагород, зокрема орден «За мужність» третього ступеню.
12 грудня торік її заарештували за підозрою у вбивстві журналіста Павла Шеремета. 20 липня 2016-го загинув у результаті вибуху автомобіля у Києві. За версією слідства, Дугарь вела фотозйомку 15-18 липня поблизу місця злочину. П’ять місяців провела під домашнім арештом. У травні запобіжний захід змінили на заставу, але територіально мусить бути у Новомосковському районі Дніпропетровщини. Інші підозрювані у справі — лікарка Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко — у слідчому ізоляторі понад 200 днів.
×
Джерело: gazeta.ua